Druhý tým ČFL se objevil na televizních obrazovkách. Ne, však kvůli svým dovednostem, ale protože nastoupil na půdě mužstva, kterému nově šéfuje „korupčník“ Ivan Horník. Trenér MARTIN SVĚDÍKse svými svěřenci odvezl s Chomutova všechny body.

S čím jste jeli k prvnímu jarnímu utkání na hřišti soupeře?

Věděli jsme, že kvalita Chomutova je jiná, než na podzim. Obměnil kádr a je tam řada nových dobrých hráčů. Snaží se o vybudování nového stadionu, který mají slíbený, pokud se udrží v ČFL. A tak za záchranou jdou. Navíc mají nového sportovního ředitele, pana Horníka. Jsou kvůli tomu hodně medializovaní. I proto jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.

Hodně se diskutovalo o přechodu na přírodní trávu. Projevilo se to nějak i v utkání?

Určitě to byla změna. Přechod na travnatou plochu po zimní přestávce je vždy složitější. Dříve na něm ubývají síly. Terén je ještě měkký a míč má jiný odskok. Takže jsme tušili, že to nebude úplně o fotbalu. Ten jsme se pochopitelně snažili hrát, ale museli jsme to v průběhu hry zjednodušit. Kombinace kvůli terénu trochu vázla.

Udeřili jste hned po přestávce…

My jsme poctivě čekali na svůj brejk a. I to byl důvod, proč jsme do druhého poločasu nasadili Petruse. Všimli jsme si, že domácí stopeři na tom nejsou rychlostně nejlépe. A brzy se nám to vyplatilo (úsměv). Petrus výborně předskočil obránce, poslal míč Rešetárovi, a ten z brejku rozhodl. Mohli jsme v dalším průběhu utkání ještě nějaký gól přidat a byl by klid. I přesto, že domácí mohli vyrovnat myslím si, že naše vítězství je zasloužené.

Byl závěr utkání, kdy jste bránili hubený náskok, hodně těžký?

Soupeř byl hodně důrazný a agresivní, ale my jsme poctivě bránili. Celý zápas byl hodně o bojovnosti, zodpovědnosti a organizaci hry. Snažili jsme se především přežít standardní situace, ze kterých domácí hrozili. V závěru jsme si museli dávat pozor na jejich nakopávané míče do našeho pokutového území. Byli jsme v tom důslední. Třeba i s trochou štěstí, ale to zkrátka přeje připraveným.

(rk, zz)