Staré pověsti moravské nelhaly… Před sezonou přišel do týmu pardubických basketbalistů s úkolem posílit podkošovou sestavu. To se dokonale povedlo, protože společně s Radkem Nečasem, který dorazil s ním, vytvořili exprostějovští pivoti v dresu s koněm na prsou velmi silnou dvojici.

Druhá věc, která se jeho angažováním povedla a o které se málo ví, je skutečnost o které už říká sám KAMIL ŠVRDLÍK. „Mám tři stříbra a teď tady je to druhý bronz. Co jsem v NBL, tak vždycky to byla placka a jsem rád, že jsem tuhle medailovou sérii nepřerušil" vysvětluje.

Pardubický management si může s jeho angažováním mnout ruce. Mít v týmu Švrdlíka, totiž znamená jistotu medaile… On sám je se svým působením v Bekse spokojen.

,„Získali jsme pohár, máme bronz. Sice jsme chtěli do finále, ale podle toho, jak se odvíjela celá sezona, to tak jasně nevypadalo. V době, kdy jsme střídali trenéra, kdyby nám někdo řekl, že budeme mít pohár a bronz, tak bychom to brali," tvrdí Kamil Švrdlík.
Změnu na trenérském postu a angažování Lamba Autreye vidí jako oživení.

„Hlavně příchod Lamba naši hru oživil. Byl to další bodový hráč. Stal se jedním z lídrů. Ulehčil nám to, když jsme někdy tápali v útoku a určitě nám pomohl s přechodem do útoku. Byli jsme rychlejší. Ell ne, že by toho tolik změnil, ale jsem rád, že má úspěchy a může na ně navázat příští sezonu," míní pardubický pivot, který má na svém kontě 218 ligových utkání ve kterých dal 2360 bodů.

Na začátku své pardubické mise vyslovil uspokojení nad tím, že se v jednom týmu sejde s Levellem Sandersem. Nakonec byl jeho spoluhráčem, ale stal se i jeho svěřencem.

„Jsem rád, že jsem s ním mohl být v jednom týmu. Už jsem tomu nevěřil, že to vyjde a že si s ním zahraji. Vždyť asi dvakrát končil. Jsem rád, že jsem byl alespoň u jeho poslední půlsezony v kariéře. S klidem můžu říci, že jsem byl jeho spoluhráčem, což se každému nepovedlo (úsměv). A pokud jde o Sanderse trenéra? Zatím mu to vychází i jako trenérovi a těším se na další spolupráci s ním," hodnotí spolupráci s ikonou českého basketbalu.

Pro většinu basketbalistů skončila sezona, ale Kamil Švrdlík si na tu pořádnou dovolenou musí ještě nějaký týden počkat. Důvod? Koncem května se bude hlásit izraelskému trenéru české reprezentace Ronenu Ginzburgovi na soustředění před olympijskou kvalifikací. Prosadit se do konečné nominace bude nesmírně těžké. Na postu pivotů jsou kromě Švrdlíka ještě Auda, Balvín, Benda, P. Houška, Hubálek, Pecháček, Peterka a Veselý. To je panečku konkurence!

„Pro mě je vždycky čest dostat pozvánku a i když se třeba dál nedostanu, vždy rád přijedu a budu rád ve společnosti nejlepších českých hráčů. Vždycky jsem snil o tom být jednou v reprezentaci. Nevím jak dlouho tam budu, ale kdybych tam vydržel až do konečné nominace, tak to budu nesmírně šťastný. Na soustředění se určitě těším. No a když to nevyjde, tak budu klukům samozřejmě fandit," svěřuje se pardubický adept reprezentačního dresu.