Produkce ČT 4 zařadila do vysílání přímý přenos z basketbalové Mattoni NBL Pardubice – Nymburk. Utkání je na programu ve středu od 18 hodin.

S podobnými kroky ryze sportovního kanálu ve veřejnoprávní televizi se asi neztotožňují vedení klubů, protože ať si každý co chce říká, český fanoušek raději zůstane v pohodlí, než aby se těšil z adrenalinu přímo v centru dění.

Oproti loňské sezoně se počet televizních přenosů výrazně zvýšil, a to že hrají pardubičtí basketbalisté před kamerami už není žádná vzácnost. Ve středu se před zraky celého národa představí již po sedmé. Televizní sérii v této sezoně zahájili právě domácím soubojem s Nymburkem. Tehdy přišlo do ochozů ČEZ Areny 2520 diváků. Pro zajímavost v loňské sezoně jich dorazilo na jedno z utkání zítřejších rivalů kolem čtyř a půl tisíc.

Na druhou stranu pro pardubické hráče může být zápas s vysokým favoritem televizním očistcem, neboť minulý pátek si prožili televizní peklo v Novém Jičíně.

Stejně jako na zápasy ULEB Cupu, které hrál Nymburk právě v pardubické ČEZ Areně, se chystá na východ Čech početná skupina jeho příznivců. Pardubický fanoušek má možnost zvednout hozenou rukavici z nymburského nádraží a v hledišti zvítězit.