Pardubice zahájily utkání dle tradice posledních týdnů. To znamená, že dovolily protivníkům trhák hned v úvodu. Hostitelé vedli 7:0, 13:2 a 15:4. „Několikrát jsme si před utkáním opakovali, že nám nesmí utéct začátek. Pro Ostravu to platilo dvojnásobně. Věděli jsme, že má doma vynikající nástupy. Bohužel jsme opět nebyli připraveni, tak, jak jsme měli,“ zalitoval hrající asistent trenéra Marian Přibyl.

Podle scénáře předchozích mistrovských duelů se vyvíjel také další průběh hry. Synthesia stejně rychle srovnala na 15:15 a pak až do konce třetí třetiny každý chvilku tahal pilku.

Klíčový okamžik střetnutí se zřejmě odehrál v čase 34:20. V tu dobu svítil na ukazateli skóre stav 73:71. „Mužík zaznamenal trojbodový koš a rozhodčí odpískali diskutabilní faul při střele. Ostrava odskočila o šest bodů a my přes veškerou snahu již nedokázali manko odmazat. Podle mého názoru, kdyby se hrálo takzvaně bod na bod, tak koncovku zvládneme my,“ podotklo pardubické křídlo.

V závěru utkání neměl pardubický trenér vysoké hráče. Gamma se vyfauloval ve 33. a Majeríka poslali rozhodčí na lavičku ve 37. minutě. „Další sporný verdikt. Majerík čistě při útočném doskakování předstihl protivníka. Nejenže Ostrava házela dvě šestky, ale při zranění Trnky do hry musel nerozehraný mladík Harčár,“ osvětlil Přibyl, který také pro pět osobních chyb nedohrál.

Mike Mitchell, toto jméno budilo pardubické borce ze spánku v noci po utkání. Domácí rozehrávač zaznamenal 32 bodů a přesnými přihrávkami vytvářel pozice pro zakončení svých spoluhráčů. „Největší chybou bylo, že jsme ho pustili k řádění hned v úvodu střetnutí, kdy se postaral o drtivou většinu bodů svého týmu,“ poznamenal Přibyl.

Hosté poprvé v Mattoni NBL představili Danila Šmigiče, posilu z Realu Madrid. „Byl trošku nervózní. To je ale v novém prostředí a při hře s novými spoluhráči běžné. Jedná se o mladého a perspektivního hráče. Určitě mu bude trvat nějaký čas, než se zabuduje do kolektivu,“ tvrdí Přibyl.