Hvězdou startovní listiny kvalifikačního dostihu byl vítěz loňského ročníku slavného dostihu Tzigane du Berlais. Svěřenec trenéra Pavla Tůmy se z počátku střídal na předních pozicích s Mazhilisem, pod žokejem Janem Faltejskem ale nakonec dostih dokončil až na pátém místě. Vítězem se totiž stal Talent trenérky Hany Kabelkové, který naposledy startoval loni v květnu, kdy zvítězil v kvalifikaci.

Osmiletý Talent tak premiérový start v sezoně proměnil ve vítězství. Udolal dvojici koní trenéra Josefa Váni Theophila (ž. Josef Bartoš) a Mazhilis (ž. Jan Kratochvíl). Talent do 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou ještě přihlášený není. Pokud se realizační tým rozhodne osmiletého ryzáka dohlásit, má možnost tak udělat 26. září.

Vítězný žokej Marcel Novák s největší pravděpodobností ale v sedle Talenta ve Velké pardubické nebude. Plánuje v legendárním dostihu zkusit štěstí s Playerem, se kterým tentokrát zvítězil v Ceně Irakliona za podpory Crystal Glamour a porazil tak i favorizovaného Hegnuse.