Druhé místo podrželi. Pardubičtí basketbalisté zakončili první čtvrtinu základní části Kooperativa NBL výhrou před zraky celého národa. Jednalo se o jejich osmou v sezoně. Povinnou, ale nedaleko rybníku Vajgar se nerodila úplně lehce. Po jednom dni odpočinku čeká Beksu cesta do Opavy.

11. kolo: BK Lions Jindřichův Hradec – BK JIP Pardubice 79:98 (16:14,39:43,61:72).
Body: Nofflet a Vošlajer po 17, Melski 15, Novák 10, Zuzák 8, Šoula 5, Lamar a Šlechta po 3, White 1 – Pandula 31, Sanders 15, Švrdlík 12, Kotas 8, Nečas a Příhonský po 7, Škranc a Kohout po 5, Wall a Potoček po 3, Půlpán 2.
Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Blahout. Trojky: 7:11.
Trestné hody: 18/12 – 13/11.
Fauly: 18:23.
Doskoky: 36:41.
Diváci: 700. Nejlepší hráč: Dušan Pandula (Pce).

Cestu za osmým vítězstvím v sezoně zahájili hosté rozpačitě. V první čtvrtině proměnili pouze čtyři ze sedmnácti střel z pole. Naštěstí pro ně se mohli podržet v obraně a nahrávalo jim množství domácích ztrát. Také proto Lions nevedli vyšším než sedmibodovým rozdílem. Ani ve druhé čtvrtině to nebyla z pardubické strany žádná hitparáda. Kladem bylo to, že se Beksa výrazně zvedla v útoku. Jihočeši však ztráceli v polovině střetnutí minimálně.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, co se týče naší přechodové fáze. To se nám nepovedlo. Často jsme po situacích, kdy jsme dostali koš, zůstali stát a nehráli jsme naši aktivní hru, která nás zdobí. To beru jako minus, protože jsme schopni hrát mnohem lépe. Náš problém je ve výkyvech: dokážeme excelentně vstoupit do zápasu, někdy nám ale dlouho trvá, než se do tempa dostaneme. Z mého pohledu nebyla první půle povedená," říká pardubický trenér Dušan Bohunický.

Po změně stran stačili Lvi pouhé tři minuty. Poté již definitivně převzaly taktovku utkání Pardubice. Rychle se jejich vedení přehouplo přes dvoucifernou hranici a pak už hosté náskok zvyšovali. Při chuti byl zejména nejužitečnější hráč loňského ročníku Dušan Pandula.

„Co se týče druhého poločasu, zlepšili jsme obranný výkon. Ale i tak jsme měli problém při našem obranném doskoku. To si myslím, že Jindřichův Hradec drželo stále ve hře. Do poslední části jsme vstupovali v pohodě, dokázali jsme hrát jednoduché kombinace a vyrážet do protiútoků. Skvěle se chytil Dušan Pandula, který dostával hodně otevřené pozice. Poslední čtvrtina už byla velmi dobrá z pohledu obrany i na pohlídání si útočného doskoku. Domácí tým neměl ani jeden míč a my kontrolovali zápas, " konstatoval potěšeně Bohunický.

12. kolo – dnes 18.00: BK Opava – BK JIP Pardubice.
Tohle už musí jednou skončit. Pardubičtí basketbalisté dnes zajíždějí na půdu své černé můry. Opava je v předloňské sezoně odřízla od bronzových medailí. V loňském play off je vypoklonkovala už ze čtvrtfinále. No a v Pardubicích vyhrála i vstupní střetnutí nového ročníku.