Základní část Mattoni NBL je dohrána. Pardubičtí basketbalisté v jejím průběhu byli neustále v horní polovině tabulky a nakonec po 44 kolech skončili šestí.

BK Synthesia Pardubice - USK Praha 82:60 (20:13, 44:30, 66:47). Body: Trnka 17, Ames 15, Jelínek 13, Marek a Přibyl po 11, Majerík 6, Stria 4, Přibyl 3, Moravec 2 – Rerko 17, Kotas a T. Hrubý po 14, Kunst 5, Dvořák a Hrubý po 3, Šulc a Vocetka po 2. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Rozsypal. Fauly: 15:17. Trestné hody: 8/6 - 6/2. Trojky: 6:8 . Diváků: 310. Nejlepší hráč: Jelínek (BK Synthesia).

Pardubičtí basketbalisté ukončili jasným vítězstvím nad USK černou sérii čtyř proher v řadě a před zápasy play off s Prostějovem si vítězstvím snad zvedli potřebné sebevědomí. Museli se však obejít nejen bez kapitána Novotného, ale také bez Gammy, který poslední zápasy odehrál se sebezapřením a podrobil se lékařskému vyšetření. Přesto domácí hráči měli utkání zcela ve své režii. Od první do poslední minuty byli ve vedení. První i druhou čtvrtinu vyhráli vždy o sedm bodů a vzhledem k tomu, že USK již chyběla potřebná štáva a motivace, bylo zřejmé, že se základní částí Mattoni NBL se Pardubičtí rozloučí vítězstvím. V takřka tréninkovém zápase týmy příliš nedbaly na obranu. Ve druhém poločase se převaha Pardubic stupňovala a v závěru dali domácí trenéři příležitost všem hráčům z lavičky. “Tento zápas již o ničem nerozhodoval, bylo těžké hráče motivovat. V útočné fázi se nám povedlo rozložit body na více hráčů, zahrál si každý.“ řekl domácí kouč Stanislav Petr. Jeho protějšek Petr Treml byl zklamaný: „Bylo vidět, že naši hráči už jsou rádi, že nepovedená sezona je za námi,“ sdělil stroze. USK skončil až devátý .

Pardubice se již těší na play off. Příští středu přijede do ČEZ Areny BK Prostějov a vedení klubu rozhodlo, že vstup pro diváky bude zdarma.