Pardubickému Torfu, po domácí prohře s Vysokým Mýtem 1:2, se pomalu, ale jistě rozplývá účast v play off, byť na osmou příčku ztrací jediný bod, na sedmé místo dva. Ale pozor, nejdříve je si třeba pojistit ligovou soutěž i do budoucna. Poslední tři celky tabulky se nevzdávají, navíc dva z nich ještě s Pardubicemi zkříží zbraně. Benago již lépe než páté v tabulce neskončí, ale ještě může klesnout.

Benago Zruč nad Sázavou ( 5. místo, 28 bodů) – FC Torf Pardubice (9. místo, 19 bodů). Sobota 20.00 hodin. Trenér Torfu Miloslav Růžička před tímto utkání je v nezáviděnihodné situaci. To je pravda, do Zruče jedeme s torzem kádru. Jeřábek a Fidra jsou v trestu, oba za čtyři žluté karty stojí. Otazník visí nad startem Sklenáře a Berana. V tréninku jsou tři gólmani, do Zruče pojedou Nachtigall a Kašpar, do pole jsou připraveni Malý, Urbanec, J. Slováček, Melechovský, Netolický a Kostka,“ přibližuje tíživou situaci v týmu Růžička, který věří, že Sklenář i Beran budou také k dispozici.

Benago je za těchto okolností vysokým favoritem. „Soupeř již má jisté play off a v podstatě mu jde o udržení páté příčky.

„Nevím, zda již nebudou ladit formu na play off, zda některé opory proti nám nastoupí. Uvidíme, zda na nás vyrukují s Filingerem a oběma Brazilci. My můžeme jenom překvapit. Pokud zápas Mělníku se Šumperkem skončí nerozhodně, měli bychom po starostech se záchranou. Poté máme doma Mělník a jedeme na Bohemians. Oba tyto celky již možná budou mít jasno. Pokud bychom bodovali, play off by nám nemuselo utéct,,“ maluje si závěr soutěže Růžička.

Podle vyjádření prezidenta Torfu Pardubice, klub má zájem uspořádat v ČEZ Areně finále MČR v kategorii U18. Pardubický Torf „18“ se do bojů o medaile již kvalifikoval a tak by měl výhodu domácího prostředí.Verdikt budeme znát v pondělí. Ve hře je totiž ještě Plzeň…

Kdo s kým ve 20. kole? Tango Brno – CCM Jistebník, Bohemians 1905 – Kajot Helas Brno, Olympik Mělník – Delta Real Šumperk, Vysoké Mýto – Balticflora Teplice.