Torf zdolal Mělník, v play off narazí na Chrudim

Heřmanův Městec /DOPLNĚNY HLASY TRENÉRŮ/ Poslední 22. kolo I. futsalové ligy pardubičtí futsalisté zvládli. Porazili nováčka z Mělníka a čekali na výsledek utkání Mladé Boleslavi se Šumperkem. Protože Severomoravané nečekaně ve městě automobilů vyhráli 4:6, na kýženou sedmou příčku se již neprobojovali. V play–off tak zkříží cestu Era-Packu Chrudim, který v základní části soutěže všechny zápasy vyhrál. FC Torf Pardubice – Olympik Mělník 5:2 (3:0).

7.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Mach

FC Torf Pardubice – Olympik Mělník 5:2 (3:0)

Branky: 12. Slováček, 14. Kostka, 17. a 21. Fidra, 25. Netolický – 23. Vokoun, 39. Pokorný. Sestavy – Pardubice: Kašpar – Urbanec, Kostka, Slováček, Fidra – Malý, Novák, Synek, Netolický – Vratišovský. Mělník: Hnízdil – Neuman, Čermák, Beránek, Polák – Vokoun, Pohl, Pokorný, Fiala – Melounek. Přihlíželo 100 diváků

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, oba týmy jen kombinovaly a hledali odvahu na souboje ve stylu jeden na jednoho. V 6. minutě unikl Kostkovi rychlý Polák, ale Kašpara neprostřelil na druhé straně skvěle zakročil mělnický gólman Hnízdil.

Hra dostala spád od 12. minuty. Nejprve druhou svoji šanci spálil mělnický Polák a vzápětí domácí Novák z rychlého protiútoku zakončil akci tvrdou střelou, kterou Hnízdil jen vyrazil jen ke Slezáčkovi, který míč poslal do opuštěné branky. – 1:0.

Domácím narostla křídla a o dvě minuty později uvolnil Netolickýsvého spoluhráče Kostku a ten míč poslal podruhé do mělnické sítě. O minutu později měl velkou Šanci Synek, ale neproměnil, V 17. minutě velký tlak Torfu zužitkoval Fidra, po předchozí akci akci Urbance – 3:0.

Po změně stran hned v úvodní minutě se opět prosadil Fidra, asistence byla připsána Slováčkovi – 4:0. Mělnický nováček však nerezignoval a po autu Fialy se střelecky prosadil Vokoun. Hra v těchto fázích byla naprosto otevřená.

Ve 25. vyhodil míč gólman Kašpar na rozeběhnutého Netolického a ten se natlačil do ideální pozice před branku a zaznamenal pátý gól svého týmu. Parádnímu gólu zatleskala celá hala. Torf po té zvolnil a Mělničtí si vyzkoušeli hru bez gólmana. Protože již nasbírali pět přestupků, měl Torf dvakrát možnost zvýšit své vedení z prodloužené penalty, ale Fidra ani Slezáček nebyli úspěšní.

Hosté v závěru skóre upravil, když po akci Beránka skóroval Pokorný. Torf si tak do tabulky připsal sedmou výhru v sezoně a v tabulce skončil osmý. Olympik Mělník zakotvil na desátém místě, tedy o příčku výš než sestupující Kladno a Ostrava. (jma)

Hlasy trenérů po utkání 22. kola 1. ligy futsalu:

Trenér Pavel Šuba (Mělník):

Do utkání jsme vstoupili výborně, soupeře jsme drželi daleko od své branky a dokázali si vytvořit dvě vyložené šance, které měl Polák. Potom jsme inkasovali laciný gól, který nás trochu položil do kolen a naopak soupeře nastartoval. Do té doby jsme měli zataženou obranu a domácí si vyloženou šanci nevytvořili. Sklopili jsme hlavy, přestali běhat a soupeř nám vstřelil další dva góly. Ve druhé půli jsme měli vůli vrátit se do zápasu, ale hned v úvodní minutě jsme inkasovali počtvrté a zápas byl prakticky rozhodnut. Podařilo se nám sice snížit, ale za stavu 4:1 spálil svoji třetí loženku zápasu Polák a soupeř nás z brejku potrestal pátým gólem. Důležité je, že jsme se v premiérové sezoně v lize zachránili.“

Trenér Miloslav Růžička (Pardubice):

„Naše výhra byla naprosto zasloužená. V úvodu první půle jsme tak trochu počkali na soupeře, jaké trumfy na nás vytáhne. Neměli jsme však dobrou mezihru. Po vstřelení první branky jsme zápas kontrolovali, ještě víc zvýšili aktivitu a ve 21. minutě jsme vedli již 4:0. Po té přišel na mužstvo hluchý úsek zápasu, soupeř sáhnul k power play a my na jeho hru špatně reagovali. Byli jsme stále více bez balonu, prostě, jako bychom měli nahráno. Závěr jsme měli zvládnout lépe. Měli jsme výhodu dvou prodloužených penalt, ale místo abychom vedli 7:1, tak jsme soupeři dovolili zkorigovat skóre.“ S výsledkem jsem spokojen, ale výkon ve druhé půli se mně vůbec nelíbil.“ (jma)

7.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
Pravý břeh Labe.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Ve vozidle majitelka převážela tři kozy.
5

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pamako: Chrudimský Chmel nějak zvadl

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovala Pardubická liga malé kopané.

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.