Vystrašený králíček, co si sám vlezl do zobáku nenažraného orla… Asi takto by se dal charakterizovat úvodní duel  semifinálové série Mattoni NBL.  Pardubičtí basketbalisté totálně vyhořeli na prostějovské palubovce.

1. semifinále:
Ariete Prostějov  – BK JIP Pardubice 71:49 (23:7, 39:12, 57:25).
Body: Švrdlík 18, Slezák 15, Pandula 10, Marko 8, Kohout 7, J. Bohačík 6, Kratochvíl 3, Nečas a Prášil po 2 – P. Bohačík 12, Nelson 9, Čarnecký a Příhonský po 6, Půlpán 4, Kotas 3, M. Peterka, Pospíšil, Muirhead a Sanders po 2, Faifr 1.
Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Kurz.
Trojky: 4:4.
Trestné hody: 5/5 – 11/7.
Fauly: 17:16.
Doskoky: 39:28.
Stav série: 1:0.

Měl to být vyrovnaný zápas. Byl, ale jen chvíli… Od stavu 4:4 Pardubice šest minut neskórovaly ze hry. A když si podobný luxus dovolily i na začátku druhé čtvrtiny, nikdo se v hale ani u televizních obrazovek nemohl divit, že na světelné tabuli se v patnácté minutě objevilo skóre 36:7! Jelikož se nic nezměnilo ani po přestávce, Prostějov si vytvořil až pětatřicetibodový náskok. Poslední kvartál se odehrál v duchu: domácí šetřili síly na páteční odvetu a hosté si potřebovali vyretušovat pošramocené sebevědomí.
„V prvním poločase jsme byli pomalí v obraně i útoku. Soupeř k nám přistupoval a my jsme se nedokázali prosadit. Vůbec jsme se nemohli dostat do tempa. Po tři čtvrtiny utkání jsme se prezentovali velmi špatným výkonem. Nicméně je to play off a jeden zápas ještě nic neznamená. Musíme se z něho poučit, ale vědu z toho dělat nebudeme," zhodnotil úvodní duel pardubický kouč Dušan Bohunický.