V uplynulých dnech měly napilno sportovní gymnastky Lokomotivy. Ve svém jarním kalendáři si mohou odškrtnout další akce.
Velká cena Hradce Králové. V sousední metropoli se představilo osmdesít závodnic ze třinácti oddílů.

Zlaté medaile si pověsily na krk mladší žákyně Andrea Květonová, starší žákyně Valentýna Frýdová a v ženské kategorii Šárka Křehlová. „Obě žákyňky se potýkaly s nezdary, ale ty se nevyhnou zkušenějším gymnastkám. Vysvětlení je nasnadě. Hodnocení, které v sobě sportovní gymnastika zahrnuje je zaměřeno na obtížnost prvků a techniku jejich provedení, držení těla, estetiku i čistotu dopadu. Riziko obtížnosti musí být vždy vyváženo jistotou a technickou dokonalostí, a toto vše zkloubit je téměř nemožné. Holkám vynesly nejcennější kov právě vysoká obtížnost a velmi dobré celkové provedení sestav,“ zasvětila nás do hodnotících kritérií trenérka Helena Kupková, která neopomněla ani na Křehlovou.
„Šárka předvedla nádhernou sestavu na prostných a ukázala, že umí. Z nejvyšší příčky ji neodsunul ani pád z kladiny.“

V konečné bilanci družstev se nakonec po zásluze radovalo družstvo Lokomotivy Pardubice ve složení Křehlová, Horáková, Frýdová, Květonová pod vedením trenérských dvojic Helena Kupková – Petr Kolman a Lenka Kupková Lenka – Pavel Koreček.

Výsledky – mladší žákyně: 1. Květonová, 3. Svobodová, 5. Ježková, 6. Řeháková, 7. D. Drábková, 8. Filipová, 18. Šimečková. Startovalo pětatřicet závodnic.

Starší žákyně: 1. Frýdová, 9. Hrabánková. Startovalo pětadvacet závodnic.
Juniorky: 6. Horáková. Startovalo devět závodnic.
Ženy: 1. Křehlová. Startovalo pět závodnic.

Brno – kvalifikační závod o postup na MČR. Svým výkonem kvalifikační kritéria splnila Valentýna Frýdová již v prvním ze tří závodů. „Valentýna obsadila páté místo a s největší pravděpodobností si již zajistila učast na mistrovství republiky v kategorii kadetek,“ konstatovala potěšitelně Helena Kupková.
V kategorii žákyň A, který je o stupínek níž v povinných sestavách o kvalifikaci bojovaly tři pardubické gymnastky. U těch o postupu na republiku rozhodnou kvalifikační závody v Brně a Ostravě. Umístění: 13. Svobodová, 14. Květonová, 21. D. Drábková.
V kategorii starších žákyň skončila Řeháková čtrnáctá. O postup na MČR bude bojovat na oblastním přeboru.