Kdo si z pardubických fanoušků bláhově myslel, že sedm bodů jejich týmu za jednu čtvrtinu, jako v ligovém utkání s Děčínem, je možné střelecké minimum, se šeredně přepočítal… Pardubičtí basketbalisté totiž zašli ještě dál. V úvodní části šestého duelu v osmifinálové skupině Eurochallenge Cupu „nasázeli“ ruskému Novgorodu pouhopouhé tři body. Nemohli se tak vůbec divit, že dvacetibodové manko už nemohli smazat. A přišli o třetí místo ve skupině K.

BC Nižnij Novgorod – BK JIP Pardubice 86:65 (25:3, 41:25, 65:42).

Body: Protič 28, Paunič 14, Jakovenko 11, Antonov 8, Ivanov 7, Neljubov 5, Seveljev 5, Ključnikov 4, Puštachvar a Jurčik po 2  – Bohačík 22, Pospíšil 12, Čarnecký 8, Muirhead 7, O. Peterka 5, Arnold 4, Hampton 3, Tóth a Opoku po 2. Trojky: 6:7. Trestné hody: 25/18 – 21/14.  Doskoky: 31:33.

Jako by v úvodu ležel na pardubických hráčích stín prohry s Děčínem, kdy se jim absolutně nedařila střelba.  Nervózní byl chvíli také soupeř, a tak prvních pět akcí neskončilo košem. Po třech minutách ruský tým smazal sedmibodové manko z prvního vzájemného střetu. Hosté se poprvé prosadili až v šesté minutě, ovšem to už prohrávali 0:14. Pomineme-li jeden proměněný trestný hod, tak jiný bod už v první čtvrtině nepřidali. Náskok protivníka se vyšplhal na hrozivých 25:3.

„Všechno důležité se odehrálo už v první čtvrtině, kdy jsme neproměnili ani ty vyložené střelecké pozice. Tím jsme znervózněli a soupeř nám poměrně snadno odskočil. Získal patřičné sebevědomí, dominoval velmi dobrým střeleckým procentem, naopak my jsme byli v obraně všude o krok později,“ smutně konstatoval pardubický kouč Jan Slowiak.

Ke cti pardubickým hráčům slouží to, že zápas nezabalili. A dali se na „pletení“ šňůr. Nejdříve zahráli sérii 8:0 a po vyrovnanějším úseku 9:0. V jednu chvíli se dostali na minus čtrnáct bodů.
„Ještě ke všemu se nám zranil Maurice Hampton. Nicméně právě tento moment nás nastartoval k tomu, že jsme byli alespoň od této fáze utkání Novgorodu rovnocenným soupeřem,“ potěšilo kouče.

Po přestávce každý chvilku tahal pilku. Do té doby, než Novgorod vyprodukoval tři tříbodové akce za sebou a rázem vedl o pětadvacet.
Beksa se rozloučila s premiérovou účastí v Eurochallenge Cupu se ctí. Vyhrála i druhou sudou čtvrtinu, ale na to se v basketbale nehraje. První a třetí jí totiž absolutně nevyšly. Po dvacet minut neúspěšně tlačil svůj tým Bohačík.

„Jsem rád za dobrý výkon Petra Bohačíka, který ve druhém poločase dokázal prodat svůj potenciál,“ poznamenal Jan Slowiak.

Druhý zápas: Besiktas Istanbul – Fuenlabrada 77:78.