První ostrou herní přípravu má za sebou nováček ženské basketbalové ligy BK Pliska Studánka Pardubice. Na turnaji, který se o uplynulém víkendu hrál v Hradci Králové, změřil síly se třemi soupeři z nejvyšší soutěže a nevedl si vůbec špatně. Druhé místo v ligové konkurenci před blížícím se začátkem soutěže je příslibem.

„My tento výsledek nepřeceňujeme, pořád šlo jenom o přípravu. Na druhou stranu jsme si z turnaje odnesli celou řadu pozitivních zjištění,“ zhodnotil trenér Roman Chocholouš turnaj, v němž Studánka nestačila pouze na vítězné Strakonice

„Naše hráčky se přesvědčily, že se ligových soupeřek nemusejí bát. Myslím, že je potěšitelný poznatek, že nemusíme mít obavy zapojit do hry všechny hráčky z kádru, včetně nadějných dorostenek,“ pochvaloval si Chocholouš první konfrontaci svých svěřenkyň s hráčkami nejvyšších tuzemských kvalit.
Výsledky basketbalového turnaje turnaje žen v Hradci Králové:

Sokol Hradec Králové - BK Pliska Studánka Pardubice 79:83 (45:43).

Body: Dušková 16, Labuťová 15, Kramperová 12, Březinová 11, Habětínková 10.

Lokomotiva Karlovy Vary - BK Pliska Studánka Pardubice 81:83 (32:35).

Body: řezinová 23, Kramperová 14, Labuťová 11.

BK Czech Coal Aldast Strakonice - BK Pliska Studánka Pardubice 78:64 (43:30).

Body BK Studánka: Labuťová 12, Dušková 9.

Klubový optimismus kalí některá zranění. Nové hráčky Pavlasová (Brno) a Sládková (Praha) v Hradci vůbec nestartovaly a Březinová se zranila ve finálovém souboji se Strakonicemi.