Vždyť právě ta byla tou nejúspěšnější v historii klubu, z osmého místa se mu poprvé povedlo postoupit až do vytouženého play off.

Velký zásah do kádru

TJ Sokol se musí vypořádat se značnou porcí odchodů. Tým opustilo jedenáct hráčů! Jediný příchod obstaral největší východočeský florbalový talent, obránce Ondřej Hušek z Náchoda. Z juniorky přešla do áčka šestice mladíků, reprezentanti Martin Haleš s Adamem Šmídem navíc stále věkem patří do juniorské kategorie.

„Zásah do týmu to je obrovský. Podle naší klubové filozofie jsme se rozhodli, že nebudeme kádr doplňovat přespolními hráči, ale zařadíme do přípravy co nejvíce našich juniorů. Pro kluky to bude určitě velká zatěžkávací zkouška, ovšem v přípravě dokázali, že cesta, jakou jsme zvolili, je správná. Do nového ročníku jdeme se značně omlazeným týmem, nicméně plným talentu a odhodlání,“ vyjádřil se sportovní ředitel Martin Zozulák.

Sokol měl několik let jako svou vysněnou metu první účast ve vyřazovacích bojích, tu se mu podařilo zdolat. Nyní je podle Martina Zozuláka hlavním cílem práce s nadějnými mladými hráči. „Výsledkový cíl si nedáváme. Chceme co nejlépe pracovat s mladým týmem s výhledem do dalších sezon. Pokud budeme hrát play off, tak za něj budeme samozřejmě rádi, ale není to primární meta. Určitě se nechceme pohybovat na sestupových příčkách.“

Nelze nic podcenit

Klub z města perníku povede do nové sezony Tipsport superligy jako hlavní trenér Ladislav Štancl, který nastoupil k týmu společně se svým asistentem Janem Černohorským ve druhé polovině minulé sezony. Příprava vyšla Pardubicím výsledkově na výbornou, prohráli v ní pouze dvakrát a navíc si připsali prvenství na mezinárodním turnaji Czech Open v kategorii PRO.

„Výsledky v přípravě jsou v tuto chvíli nepodstatné, jde o to, jak se nám bude dařit v soutěžních zápasech a jak se povede přenést přípravu na extraligová hřiště. Nehodnotím, co je dobrý a co špatný los, protože to člověk dopředu nikdy nemůže vědět. Čeká nás každopádně těžký úvod a celkově velmi náročná sezona. Z naší strany nesmíme nic podcenit,“ je si dobře vědom hlavní kouč Štancl.

Složení Tipsport superligy ve florbale 2018/2019: Tatran Teka Střešovice, ACEMA Sparta Praha, Sokol Královské Vinohrady, TJ Znojmo LAUFEN CZ, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, Fat Pipe Florbal Chodov, HuFa Panthers Otrokovice, Bulldogs Brno, FBC Liberec, FBC 4CLEAN Česká Lípa, 1. SC TEMPISH Vítkovice, FbŠ Bohemians, TJ Sokol Pardubice, Technology Florbal Mladá Boleslav.


Soupiska týmu sezona 2018/2019
Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský. Obránci: Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Ondřej Hušek, Lukáš Prix, Jan Bílý, Filip Krigovský, Radek Formánek. Útočníci: Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Lukáš Gregor, Adam Šmíd, Jan Savický, David Žáček, Petr Černý, Přemek Pakosta.
Realizační tým: trenér Ladislav Štancl, asistent Jan Černohorský, kondiční trenér Petr Mocek, trenér brankářů Roman Vítek, fyzioterapeutka Kateřina Levínská. 

Zrušená premiéra

Těsně před startem Tipsport superligy nastala pro Sokol Pardubice nepříjemná událost. V kádru A týmu se postupně rozšířily střevní problémy, nyní je nakažena větší část týmu. Sokol tak bohužel musel požádat FBC Liberec, se kterým měl hrát v pátek první soutěžní zápas, o odložení duelu. Odkládá se také první představení před domácími fanoušky, zápas proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se měl hrát v neděli 9. září.

„Obě utkání jsme nuceni odložit pro rozsáhlou marodku týmu, která zasahuje většinu družstva, a bohužel máme stále nové případy onemocnění epidemiologického charakteru. Případ odložení utkání je pro nás první v historii klubu a velmi děkujeme zástupcům klubů z Liberce a Ostravy za vstřícný a fair play přístup k řešení nastalé situace. Náhradní termíny utkání bude oznámen v nejbližších dnech,“ komentoval nastalou situaci předseda klubu Vít Drašar.