ORPHEE DES BLINS
Proč by měla vyhrát: Je to stroj. Vloni ukázala, že když nakopne vrtuli, nikdo jí nechytí. Trenér Grzegorz Wroblewski ji znovu špičkově připravil, o opaku ani nepochybujte.
Proč by mohla mít problémy: Už ostatní nepřekvapí, každý s ní teď počítá a moc dobře si ji bude hlídat.

TREZOR
Proč by měl vyhrát: Té smůly už bylo dost, nemůže se na něj ve Velké pardubické lepit donekonečna. Že umí vyhrávat, dokázal v kvalifikacích. Je to šampion.
Proč by mohl mít problém: Nemá takové turbo jako Orphee, nemůže letět na čele od začátku až do konce. Jestli loňská šampionka zase „frnkne", bude mít problém.

TIUMEN
Proč by měl vyhrát: Excelentní skokan a Josef Váňa v sedle. To jsou dost pádné argumenty. Zkušenější žokej ve startovním poli není.
Proč by mohl mít problém: Před legendami klobouk dolů. Ale kdyby Tiumenovi s Váňou došla šťáva? Nedivte se, věk nezastaví ani fenomenální žokej.

Souboj titánů je tady! Loňská šampionka Orphee des Blins a proti ní Trezor s Tiumenem.
Tahle trojka by měla konkurenci rozdrtit na otruby a v neděli si to rozdat o vítězství ve 123. Velké pardubické. Jestli se nacpe mezi tři favority někdo jiný, bude to velké překvapení.
Vyhraje raketová kobyla Orphee des Blins, která svým neskutečným tempem vloni všechny totálně zničila?

Nebo konečně udělá díru do světa Trezor? V posledních dvou letech vyhrál čtyři kvalifikace, ale v hlavním dostihu měl vždycky pech.
A co trojnásobný vítěz Tiumen? Tenhle borec rozhodně má na to, aby Josefa Váňu donesl za devátým triumfem. Šedesátiletý žokej už tradičně vyhrožuje, že do Pardubic jede naposledy: „Přemýšlím, že se na to vyprdnu, protože mi začaly šedivět vlasy. Nechci to už doma poslouchat," vykládal v rozhovoru pro Deník.
V dostihu čekejte pořádnou řež. Žádnou úctu k šedinám velkého mistra…

Jestli Orphee zkusí všechny znovu uštvat pekelným tempem? Žokej Jan Faltejskem neprozradí: „Pojedeme s taktikou, jakou nám naordinuje Greg Wroblewski. Je to věcí trenéra, já se ji budu snažit dodržet a doufám, že to vyjde."

Zálusk na svůj třetí triumf si dělá Josef Bartoš. Vyhrál už s Decent Fellowem a Sixteen. A jedině on snad může odčarovat Trezorovo prokletí.
Devítiletý kůň předloni Velkou pardubickou nedokončil, před rokem ho Liam Treadwell utavil. „Budu spokojen do třetího místa, to je ve Velké skvělý výsledek pro žokeje i realizační tým. Pokud budeme lepší, tak je to o štěstí," zůstává opatrný Bartoš.

České hvězdy mají jenom strach, aby někteří nezkušení zahraniční kolegové nespáchali nějaký průšvih.
Třeba Jana Faltejska pořádně nastartovalo, že výjimku ke startu dostal britský jezdec Freddie Mitchell: „Tomu moc nerozumím. Nevím, proč si někdo pozve pro Velkou z ciziny mladého amatéra. Já jen doufám, že bude na trati všechno v pořádku." Podobně mluvil i Váňa: „Já si teď přeji jen to, aby ti jezdci, co nemají v dostihu co dělat, neudělali nějaký karambol ."

Snad se Velká pardubická obejde bez potíží  a Orphee des Blins, Tiumen a Trezor se vřítí bok po boku do cílové rovinky. To by byl finiš z říše snů. Co říkáte?