Velký den je tady! V Pardubicích ve středu začíná UEFA Futsal Cup a Chrudim začne svoji cestu za postupem mezi nejlepší čtyři týmy kontinentu proti rumunskému Targu Mures (18.00).
„Vypadá to, že do branky půjde Olinha. S Kubou Ždánským budeme připraveni mu krýt záda," tvrdí dlouholetá opora v brance Era-Packu i reprezentace TOMÁŠ MELLER (38). Jeho generace v Chrudimi pomalu vyklízí pozice. Napíše teď zlatou tečku v evropské Lize mistrů?

Není pro vás těžké najednou skousnout, že do branky půjde Olinha a ne vy?
Do sezony jsem šel s tím, že budu krýt záda Kubovi. Trenér přivedl ještě Olinhu a na jeho přání jsou tady tři gólmani. Že nebudu chytat? Byl jsem s tím smířen už před sezonou a neřeším to. Ale jsem připraven kdykoliv naskočit.

Je brazilský gólman v něčem jiný než český?

Má úplně jiný styl. Když postavíte do branky Brazilce,  nepoznáte, kdo to je. Chytají všichni stejně. Olinha působí úplně totožně jako brankáři v jejich reprezentaci. My jsme odchovanci fotbalu a pomalu se předěláváme na futsal. On chytá odmala v hale.

V čem se jeho způsob chytání liší?

Třeba ve vykrývání prostorů. My se taky snažíme míče chytat, on je vyráží. Není zvyklý míče chytat, ve futsale létají trochu rychleji.

Kdyby poprvé vyšel postup do finálového turnaje, byla by to pro vás zlatá tečka za veleúspěšnou dynastií, která zvolna v Chrudimi končí?

Pomalu to tak bereme. Oznámil jsem v létě konec kariéry, ale ještě mě ukecali (usmívá se). Petr Popelka už taky ohlásil konec, Petr Vladyka odešel do Nejzbachu a teď se vrátil Marek Kopecký. Pomalu stárneme a končíme, moc nás z té původní sestavy nezbývá. Bylo by pro nás krásné do finálové čtyřky postoupit.

Chrudim poslední dobou v lize nehraje nějak zázračně. Bude forma gradovat v Pardubicích?
Nepotkali jsme se s moc dobrou formou, připadalo mi, že nehrajeme ani na padesát procent, spíš na třicet. Zdálo se mi, že se šetříme, aby se nikdo nezranil. Věřím, že forma bude mít stoupající tendenci a závěr týdne zvládneme tak, aby to pro nás dopadlo dobře.

Rumunský, ukrajinský mistr 
a k tomu Barcelona. To nebude žádný med…
Nebude, skupina je silná. Moc náročnějších variant asi už ani být nemohlo. Barcelona nad ostatními celky vyčnívá, ale i ona může někde klopýtnout. Pak je cesta dál otevřená.

Mohla by vás Barcelona podcenit?

Myslím, že jo. Ve španělské lize není tak dominantní jako v minulých letech, navíc každý se dá porazit. Může se stát, že jí v Pardubicích nevyjde jeden zápas a už bude hrát roli skóre. Záležet ale bude na všech třech zápasech, ne jenom na souboji s ní.