„Tento rok se chceme soustředit na postup do Extraligy,” říká předsedkyně klubu Hana Fabíková. „Minulý rok jsem veškerou energii vložili do pořádání Mistrovství Evropy žen do 22 let, letos chceme ale uspět především sportovně. Věřím, že náš tým postoupí,” dodává předsedkyně. 
Na úvod podzimu budou hrát Pasos proti pražské Kotlářce (v neděli od 13 a 15 hodin, Krtkova aréna). Play off 2. ligy o postup do Extraligy začne 27. září, o postupujícím do nejvyšší soutěže se rozhodne v polovině října. 

„Věřím, že tento rok nás požene touha uspět a především také naši fanoušci. Zkusíme využít domácího prostředí a předvést kvalitní sportovní výkon. Postup do nejvyšší soutěže by byl skvělým oceněním naší dlouholeté práce,” doplňuje marketingový manažer klubu Libor Matějka.
Mužstvo bude usilovat o první postup pardubického softballového týmu do nejvyšší soutěže. V roce 2015 klub sice postoupil do finále 2. ligy, ale nedokázal porazit soupeře z Mostu. 

„Tenkrát se nám to nepodařilo, nyní jsme zkušenější tým. Víme, kde máme silné a slabé stránky. Navíc jsme tento rok posílili o mladé juniorské reprezentanty z Břeclavi,“ dodala předsedkyně Fabíková.

První polovina sezony se pardubickému týmu vydařila. „Ze složitých situací se nám povedlo vždy úspěšně dostat. Nicméně máme ještě velké rezervy v útoku,” uvědomuje si hlavní trenér mužského týmu Jan Čech. 

Hráči Pasos vyhráli 13 utkání v řadě, nyní vedou tabulku s bilancí 20 vítězství a pouze 2 proher. 

„Do konce základní části zbývá ještě hodně utkání, tabulku sledujeme. Čekají nás těžké zápasy, především na hřištích soupeře,” doplnil trenér Čech, který v minulých letech vedl mládež extraligového klubu Hroši Havlíčkův Brod.

„Honzu Čecha jsme v zimě přivedli do klubu, abychom zlepšili naše šance na postup do play off a do Extraligy. Výsledky mužského týmu od začátku sezony ukazují, že to byl správný tah,“ poznamenala předsedkyně softballového klubu Hana Fabíková.

Pasos Pardubice hraje své domácí utkání v Krtkově aréně na Dukle, která splňuje přísná pravidla pro mezinárodní utkání i pořádání evropských šampionátů. Nedávno se zde uskutečnilo letní soustředění české a argentinské juniorské reprezentace, které se v Pardubicích připravovaly na mezinárodní turnaj Super Cup v Nizozemsku, kam odcestovalo i šest pardubických hráčů.