Východočeskou kanoistiku reprezentovalo pardubické kvarteto. Největšího úspěchu dosáhl singlíř Lukáš Uncajtík, který se však poprvé na mezinárodní úrovni představil v deblkanoi s Janem Nesetem. V krátkém sprintu ještě do absolutní špičky nenakoukli. „Pokazili jsme první jízdu, kdy jsme zajeli až desátý čas. Zato druhá byla parádní. Dosáhli jsme třetího nejlepšího času a posunuli se na šestou příčku,“ vrací se k premiéře ve Světovém poháru Lukáš Uncajtík.
Stejně jako jim v singlu vychází dlouhý sjezd lépe než sprint, také v deblu na „klasice“ vynikli. „Jednalo se o velmi náročný závod. Ne snad kvůli problémům s vodou, ale spíše na to měla vliv extrémně dlouhá trať. Závod sebral hodně sil, nicméně bronzová medaile vše vynahradila,“ konstatoval s potěšením Uncajtík.

A jak je možné, že dva začátečníci v deblu udělali díru do světa? Když si sednou společně do jedné lodě dva specialisté na singl, mohou předčít kované deblisty,“ potvrzuje vodáckou pravdu pardubická polovina nově sestavené dvojky. Za pravdu mu dává pohled do výsledkové listiny, kde specialistům nadělovali. Za sebou nechali českou jedničku Lisického s Vlčkem, Říhu se Šálkem i borce z Obalcentra Pardubice Romana Mornštejna s kolegou Petrem Veselým z Dolní Kounice.

Nasazení Uncajtíka s Nesetem si všimli také zahraniční soupeři. „Nejdříve nechápavě koukali do startovní listiny a po skončení dlouhého závodu se divili ještě víc. Vícekrát se to už nestane. Teď s námi budou počítat. Ani nechtěli věřit, že jsme s Honzou absolvovali jen čtyři závody Českého poháru a asi desetkrát celkově spolu seděli v lodi,“ potutelně se usmívá Lukáš Uncajtík.

Domácí premiéru ve „světáku“ si odbyli talentovaní borci Ondřej Rolenc a Radka Valíková. Oba nezklamali, když lepších umístění dosáhli ve dlouhém závodu.
Výsledky: sprint – C1: 15. Rolenc, K1 ženy: 22. Valíková, C2: 6. Uncajtík – Neset, 10. Mornštejn – Veselý. Dlouhý závod: C1: 13. Rolenc, K1 ženy: 20. Valíková, C2: 3. Uncajtík – Neset, 8. Mornštejn – Veselý.