Sliby se mají plnit nejen o Vánocích… Ze známé písně Janka Ledeckého si vzal příklad trenér pardubických florbalistů MIROSLAV JANOVSKÝ. Před sérií play down s Kladnem prohlásil, že soupeře jeho tým zdolá v nejkratší možné době. A stalo se!

S nadsázkou řečeno, stavbyvedoucí by z vás měli radost. Před play down jste naplánoval, že Kladno vyřídíte ve třech zápasech. To se povedlo, přesto jak těžkou jste absolvovali sérii?
Každé play down je těžké především po psychické stránce. Navíc ve chvíli, kdy do série vstupujete v roli favorita, tak je to možná ještě více náročnější, než když jste v pozici týmu, který muže jen překvapit. Po prvním zápase se ukázalo, že po florbalové stránce jsme kvalitnějším týmem. Ve zbývajících dvou tedy záleželo, jak si to dokážeme srovnat v hlavách.

Nesmíme opomenout fakt, že ani v jednom ze tří zápasů play down jste si neodpustili slabé chvíle. Nebyl to už takový folklór Sokola v této sezoně?
Důležitější bylo, že více slabších chvilek si vybral soupeř. Až nebudeme mít v zápasech slabší momenty, tak nejspíš budeme hrát o první místo v extralize (směje se).

Které utkání o záchranu považujete za nejtěžší?

Spíše než o konkretním duelu bych mluvil o čekání na první zápas. To bylo skutečně nejtěžší. Týdenní pauzu mezi koncem základní části a začátkem play down musel vymyslet nějaký inteligent (ušklíbne se). Věděli jsme, co na Kladno chceme hrát, ale museli jsme přetrpět řadu tréninků, než jsme si mohli ověřit, že to bude fungovat. Navíc při tom čekání asi přestal být výběr Kladna, jako soupeř, dobrý nápad (úsměv).

Můžete prozradit v čem tkví  váš úspěch v play down?

Úspěch spočívá v cestě, kterou jsme se u nás v Pardubicích vydali. Jenom díky tomu jsme mohli Kladno přejet rozdílem třídy.

Už jste to zmínil. Florbalová veřejnost vás po celou dobu série pokládala za favorita. Připouštěli jste si zvýšený tlak?

Ano, byli jsme v roli favoritu a lhali bychom si navzájem, kdybychom to neříkali. A dobrý tým se ukáže i podle toho, jestli se dokáže s rolí favorita vypořádat.

Jak hodně vás potěšilo, že jste ukončili zápas už v sobotu a pak mohli v klidu slavit?
Jasně. Nahrálo nám to do karet. V neděli by to bylo horší, protože člověk musí druhý den do práce (směje se). Alespoň jsme to mohli pořádně oslavit. Grandiózně a nezapomenutelně (smích).

Máte už pro letošek padla, nebo budete po hráčích vyžadovat ještě nějakou aktivitu?
Ve čtvrtek máme poslední v uvozovkách trénink. Klukům poděkuji a seznámím je s tím, co je bude čekat v následujících týdnech a měsících. Je pravdou, že takto dlouhé období mezi koncem sezony a začátkem nového ročníku  jsme v Pardubicích ještě nezažili. Na druhou stranu je to, rozhodně lepší, než končit až v květnu. Pro nervovou soustavu určitě (mrkne).