V letošním roce se stal Mistrem Universe 2008 a byl oceněn za úspěšnou reprezentaci Univerzity Pardubice.

Zúčastnil jsem se s českým týmem nominační soutěže pro Mistr Universe 2008 a z Manchesteru Anglie jsme nakonec přivezli dvě zlaté medaile a jednu bronzovou medaili. Já si přivezl zlato z juniorské soutěže. Mistr Universe je prestižnější soutěž než mistrovství světa, jezdí na ní hodně účastníků a má i větší tradici,“ sděluje Jakub Šubrt. Jaké pocity při svém zlatém úspěchu prožíval? „Pocity jsem měl výborný, byl jsem první Čech, kdo tuto soutěž v kategorii juniorů vyhrál, v kategorii mužů už ČR úspěchy zaznamenala,“ řekl student pardubické Univerzity Jakub Šubrt.

Bronzový kov pod bezednými koši

Chloubou Univerzity Pardubice je každoročně vystoupení basketbalového družstva žen na Českých akademických hrách.
Letos v Brně skončilo na třetím místě a získalo tak bronzové medaile. O úspěch se zasloužily: Labuťová, Olivová, Bušovská, Eflerová, Blovská, Horáková, Merklová, Staňková, Šípová, Jirková. Odchovankyně strakonického basketbalu VERONIKA BLOVSKÁ, studentka Fakulty chemicko technologické Univerzity Pardubice sděluje:

„Letos naše družstvo mělo oproti jiným celkům vyškovou převahu, naší velkou zbraní byly úspěšné doskoky, ale šla nám i rozehrávka a měli jsme solidní úspěšnost střelby,“ sděluje Blovská. A v čem byly silné jejich soupeřky v boji o medaile? „Zápasy byly velmi vyrovnané, většinou rozhodovala úspěšnější koncovka v závěrech zápasů. Letos, stejně jako v minulých letech, kralovalo Brno, ale rozdíly se smazávají, úroveň ženského turnaje se určitě zvyšuje,“ míní Blovská. Na slavení bronzu prý nebyl čas. „Po vyhlášení přišel čas focení s medailemi a již každá z nás spěchala na autobus,“ říká Blovská.

Z letošního týmu jen dvě hráčky ukončí letos studium, takže tým je pro budoucnost velmi perspektivní. Veronika Blovská v příštím týmu už nebude. Do Strakonic se ale asi nevrátí. „Záleží na pracovní příležitosti po škole,“ sděluje a zároveň prozrazuje, že v Pardubickém kraji ji bude nepochybně držet i hlas jejího srdce.