V něm hrál prim úřadující mistr, který si trochu zkomplikoval situaci pouze v závěru prvního poločasu, kdy inkasoval po dvou chybách.

Nejzbach Vysoké Mýto – Era–Pack Chrudim 3:8 (2:3).

Favorit se dostal do tříbrankového vedení již v 10. minutě. Skóre otevřel Vladyka po ideální nahrávce Douglase. Po spolupráci stejných hráčů tentokrát zvýšil z brankoviště Douglas. Následně z autu rozehrál Cacau a Rešetár prostřelil Šimona - 0:3. Nejzbach se snažil dlouhými balóny překvapit obranu Era–Packu a přineslo mu to ovoce. Ve 13. minutě se uvolnil Vágner a ze strany prostřelil Mellera. Poté vystihl chybnou rozehrávku hostů Formánek, z druhé strany mu naběhl Novotný, který snížil na 2:3.

V druhém poločase se hrálo již zcela pod taktovkou mistrovského týmu. Díky chybné rozehrávce Lištvána v brankovišti zvýšil Michal Mareš. Za pár okamžiků vstřelil gól Mikan, kterého našla přihrávka Maxe. Ten pak vybídl k dalšímu gólu M. Mareše – 2:6. Skóre následně navýšili bývalí hráči Nejzbachu Mikan a Kroulík, v posledních vteřinách korigoval Vágner, který prošel přes celé hřiště a prostřelil Mellera.

Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „V první půli jsme soupeře hodně tlačili, ale ten hrál dobře zezadu a v závěru využil dvě naše chyby ke korekci tříbrankové ztráty. Po změně stran rozhodly dva rychlé góly během necelé minuty, po nichž jsme opět utekli na rozdíl tří gólů. V závěru jsme se snažili soupeři nepůjčit balón, eliminovat jeho brejky a podařilo se nám skóre ještě navýšit.“

Ve derby vládl mistr

Devatenácté kolo ligy futsalistů překvapení nepřineslo. Chrudim ovládla derby a Pardubice „ruply“ v Teplicích, kde dostaly gól i od brankáře.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – FK Era–Pack Chrudim 3:8 (2:3). Branky: 13. a 40. Vágner, 15. Novotný – 27. a 36. M. Mareš, 28. a 34. Mikan, 6. Vladyka, 9. Douglas, 10. Rešetár, 39. Kroulík. Nejzbach: Šimon – Novotný, Michalec, Beneš, Vágner, Unger, J. Gerčák, Lištván, Formánek, Kadeřábek. Era–Pack: Meller – M. Mareš, R. Mareš, Popelka (Mikan), Max – Cacau, Douglas (Kroulík), Rešetár, Vladyka.
Roman Páral, trenér V. Mýta: „Dvě třetiny zápasu byl stav vyrovnaný. Nevydařila se nám poslední desetiminutovka. Prohrát takovým rozdílem jsme si nezasloužili.“
Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „Soupeř po našich chybách snížil na 2:3, ale ve II. půli už jsme si vývoj pohlídali a přidali další góly.“

FC Balticflora Teplice – Torf Pardubice 5:1 (3:1). Branky: 4. a 7. Paulinho, 7. Marcinho, 36. Rodrigo, 39. Kalina – 16. M. Slováček. Torf Pardubice: Hlouš, Kašpar – Malý, Beran, Koudelka, Urbanec, Jeřábek II., Sklenář, J. Slováček, M. Slováček, Černík, Netolický.

Jetbull Futsal liga – 19. kolo: Plzeň – Tango Brno 4:6, Helas Brno – Benago 4:5, Bohemians – Jistebník 7:3, Třinec – Slavia 2:3.

1. Chrudim 19 18 0 1 150:34 54
2. Teplice 19 13 2 4  94:55 41
3. Tango Brno 19 10 2 7  75:62 32
4. Benago Zruč n. S. 18 10 2 6  72:61 32
5. Bohemians 1905 19 9 1 9  60:72 28
6. Pardubice 18 8 1 9  73:61 25
7. V. Mýto 19 8 0 11  69:81 24
8. Slavia Praha 19 7 2 10  51:70 23