Druhé největší město Pardubicka se může pochlubit ligovými soutěžemi. Jednou z nich je první Česká národní hokejbalová liga. Nejen své barvy v ní reprezentují Jestřábi. Loňský, trochu překvapivý semifinalista figuruje po podzimu na osmé, tedy poslední postupové příčce do play off. Přelouč zatím získala sedmnáct bodů.

Jak už bylo naznačeno na té magické příčce zimují Jestřábi. Ti v současné době procházejí generační výměnou.
„Od začátku letošní sezony nás pronásledují zranění a rovněž přerušení kariéry. Chybí nám hned sedm hráčů, kteří v minulém ročníku nastupovali pravidelně. Rozhodli jsme se proto kádr omladit, snažíme se do něj zabudovat nové hráče. To se nám zatím celkem daří,“ popsal aktuální situaci přeloučský kouč Roman Štefanský.

Podle vlastních slov je s podzimem spokojený, ovšem k úplnému klidu mu ale přece jen něco chybí.
„Počítal jsem se třiadvaceti body. Určitě jsme měli vyhrát v Jindřichově Hradci a doma s Kovo Praha. Vzhledem k losu, kdy jsme v závěru hráli prakticky jen venku, je osmá příčka odpovídající. Opakuji, že vzhledem ke zmíněným ztrátám to mohlo být i lepší,“ pokračoval v hodnocení trenér loňského semifinalisty.

Právě obhajoba umístění ze sezony 2007/08 zavazuje. Cíle pro jaro jsou jasně dané.
„Skoro povinností je postup do play off. Sice máme pět bodů náskok na své pronásledovatele, ovšem ve tříbodovém systému to nic neznamená. Věřím, že se přes zimu dobře připravíme a ještě ukážeme svoji sílu,“ nešetří optimismem Štefanský.

Přípravu na jaro Jestřábi zahájili se začátkem roku. Zatím nabírají fyzičku v tělocvičně a hráči se účastní Zimní přeloučské ligy.

(fad, zz)