O vítězství a získání mistrovského titulu budou usilovat závodníci jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží i dvojspřeží pony.
Od pátka do neděle se Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem stává místem, kde se utkají nejlepší čeští vozatajové a jejich čtyřnozí svěřenci. Pátek byl na programu mistrovství vyhrazen jako den pro drezurní zkoušku, když na nádvoří hřebčína předváděly své dovednosti první kočáry.

V sobotu byla připravena divácky nejatraktivnější část soutěže, a tou byl maraton, který odstartoval v deset hodin. V neděli zakončí české mistrovství spřežení překážková jízda, která opět začíná v deset hodin, a slavnostní vyhodnocení s vyhlášením výsledků a předáním cen.

„Diváci se mohou těšit na 42 startujících s celkem 90 koňmi z celé republiky. Po dobu konání akce je zajištěno občerstvení – kladrubská domácí kuchyně, prodej suvenýrů a upomínkových předmětů. Po zakoupení vstupného si mohou návštěvníci samostatně prohlédnout také stáje Národního hřebčína,“ zve k návštěvě jeho ředitel Jaroslav Dražan.