Tři sety. Zbožné přání každého tenisového fanouška. Hráči či hráčky by si však raději podobný „komfort“ odpustili. Jenže finalistům 84. ročníku Pardubické juniorky se to nepodařilo.

Finále junioři: Pavlásek (TK Agrofert Prostějov) – Šafránek (TC Brno) 3:6, 7:5, 6:1.

Chlapecký singl začal smrští třetího nasazeného Šafránka. Jednička turnaje a mírný favorit Pavlásek sotva lapal po dechu. „Venca fakt hrál výborně. Všechno mu padalo do kurtu. Chvílemi jsem cítil bezmoc a jen doufal, že se mu přestane takto dařit,“ okomentoval první sadu Adam Pavlásek.

Rovněž ve druhém setu to s ním nevypadalo moc růžově. Jeho sok už vedl 5:3 a za stavu 5:4 podával na vítězství v zápase i Juniorce. „Pomohla mi zkušenost z jednoho vítězného gamu v prvním setu. To jsme se tahali ve shodách a výhodách. Jak soupeř nevyužil mečbol, tušil jsem obrat. Třetí set byl o tom, kdy se mi podaří ho brejknout. Stalo se tak za stavu 2:1,“ popisoval prostějovský tenista.“
Pavlásek potvrdil loňskou přezdívku „mistr obratů“ v tom nejdůležitějším zápase.

Finále juniorky: Malečková (I. ČLTK Praha) – Fabíková (MJ Tenis) 4:6, 6:4, 6:3.

Nasazená jednička Malečková bojovala o titul už před rokem. Ale dočkala se až letos.
A stejně jako Pavlásek, ztratila proti ranařce Kláře Fabíkové první set. „Skoro celý turnaj se opakovalo, že jsem prohrála na úvod několik gamů. Nevím, čím to je. Začínám vždycky od prvního míče, ale jsem vždycky pod tlakem. Jsem ale moc ráda, že jsem to dotáhla do konce,“ radovala se Malečková.
První set získala poměrem 6:4 Fabíková. V tu chvíli se v Malečkové probudil její pověstný uragán.

Několikrát si od plic vynadala, švihala raketou o zem, trestala se ranami do stehna… Ve druhé sadě sice prohrávala 1:3, ale jakoby ji emotivní výstupy nabudily.

„Vždycky bouchnu, nakopne mě to a je to pak lepší,“ usmívala se už s trofejí pro vítězku Malečková.
„Je to neskutečně příjemný pocit. Mám velkou radost, že jsem vyhrála,“ rozplývala se „bojovná lvice“ z Prahy Jesika Malečková.

(ry, zz)