Co s načatým večerem? Nevím, asi půjdu ještě někam na pivo… Možná znáte scénku komika Felixe Holzmanna. Podobná otázka je aktuální pro obyvatele Pardubic a okolí. Nicméně jít „pouze" na pivo by byla chyba. Dnes úderem sedmnácté hodiny totiž vypukne v Tipsport areně třetí díl projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

Komorní filharmonie naservíruje filmovou muziku a poté rozehrají basketbalisté mistrovský duel s Ostravou. Předseda představenstva BK Pardubice PAVEL STARA mluví o unikátním spojení hudby a sportu.

Pro neznalého věci nic neříkající čísla. Vy je ale máte pečlivě uložená. Jedná se o počet návštěvníků. První ročník 3500, druhý 4500, třetí 5500?
(úsměv) Hlavně máme velkou radost, že se tento unikátní projekt stal jedním z vrcholů obou subjektů. Samozřejmě, řeč je o BK Pardubice a Komorní filharmonii Pardubice. Troufáme se říci, podle ohlasů, že i nedílnou součástí kulturně – společenského kalendáře Pardubic. Finální návštěvnost není tím základním cílem tohoto projektu. Nicméně budeme velmi rádi, pokud vzestupná tendence bude pokračovat.

Nemá cenu vám připomínat, že by to znamenalo absolutní rekord v Kooperativa NBL. Je to v silách pardubických basketbalových fanoušků?
Pochopitelně každý rekord je příjemný. Určitě bychom byli rádi, kdyby se vrátil zpět do Pardubic, protože by městu za celý průběh dosavadní sezony velmi slušel. Publikum nás v letošní sezoně totiž fantasticky podporuje.

Na druhou stranu třetí díl Hrajeme spolu za Pardubice jste naplánovali na 28. prosince. Nemohou vám zimní prázdniny přetáhnout desítky fanoušků? Jinými slovy není to nešťastný termín a proč právě v tento čas?
Termín je vždy úhlem pohledu každého. My jsme vsadili na dlouhodobou statistiku návštěvnosti v NBL. Zápasy mezi vánočními svátky mají nejvyšší návštěvnost. Dále je třeba říci, že nedílnou součástí tohoto projektu je charita. Tudíž tuto akci směřujeme právě na období přelomu roků.

Nezdá se vám, že se vám v dobrém slova smyslu vymkl projekt Hrajeme spolu za Pardubice z rukou. S nadsázkou řečeno, lidé prioritně neví, zda jdou na koncert nebo basketbal?
Pokud bych tuto otázku bral opravdu vážně, tak jsem s takovýmto konstatováním spokojen. Vždyť není nic lepšího na jakémkoliv projektu, než že lidé si vezmou za své to, na co se těší. Myslím si, že tento projekt je úspěšný i proto, že spojení kultury a sportu je skutečně unikátní.

Hudba a sport jsou vyhledávané oblasti. Oba pořádající subjekty nabízí dvojí zábavu na jednom místě. Jaký je ohlas mezi vašimi soupeři v lize nebo i konkurenty Komorní filharmonie?
Za nás mohu pravdivě konstatovat, že tento projekt je velmi sledován. Nejen v basketbalovém prostředí, ale i v jiných odvětvích. Dokonce jsem zaslechl, že i jiná města v jiném sportu připravují podobný koncept.

Po vánočních koledách a bondovkách jste zvolili téma slavné filmové písně. Proč zrovna tento okruh?
V tomto necháváme volnou ruku komorní filharmonii, která je pro nás špičkovým partnerem. Držíme se hesla, že každý máme dělat to, čemu rozumíme. To platí i v tomto případě a už se moc na akci těšíme.

Dáte nějakou ochutnávku, nebo je překvapení, co dnes v Tipsport areně zazní?
Konkrétní určitě nebudu. Nicméně hrát se budou například písně z českých filmových muzikálů, ale zastoupena bude i světová filmová hudba. V každém případě je jasné, že komorní filharmonie znovu nabídne jedinečný hudební zážitek.

Zatímco hudebníci hrají z not, basketbalisté scénář tvoří za pochodu. Co je lepší?
Především, v obou případech hráči musejí umět ovládat své řemeslo. Jedině v tom případě může být výsledek skvělý. Samozřejmě, že sport obecně nabízí neopakovatelné zážitky, protože se skutečně nehraje podle žádných předpokladů, not, scénáře. V tom je ojedinělý, a proto ho po celém světě navštěvují miliony lidí. Na druhou stranu sami dobře víme, že když máme cokoliv v životě přesně dodržet podle pravidel, o to více je vidět chyba. Takže zkrátka a dobře oba tyto světy mají své. Jak se to všem hráčům při Hrajeme spolu za Pardubice podaří, se můžete sami přesvědčit na vlastní uši a oči.

Dva světy se také spojily v charitativních aktivitách. Nyní místo nemocných dětí staří lidé. Proč zrovna Dům seniorů Dubina?
Již tradičně se snažíme najít finálního příjemce pomoci z Pardubic. A jelikož máme několik dětských projektů, včetně charitativních, v současném světě mají své místo i senioři. Rádi bychom upozornili i na tuto oblast. I oni jsou součástí našeho hlediště.