Naše skupina patří k nejvyrovnanějším, nemá ousidera ani vyloženého favorita,“ sděluje kouč reprezentace Michal Ježdík a dále uvádí. „Jediná vysoká prohra může znamenat konec postupových nadějí. Je nutné hrát za všech okolností na co nejmenší bodový rozdíl,“ konstatuje reprezentační trenér. Ten má k dispozici omlazený tým, v něž chybí někdejší pilíře Bartoň a Whitfield, ale celá řada dalších hráčů, kteří by nepochybně patřili k oporám

V ČEZ Areně se poprvé v životě představí Jiří Welsch, rodák z nedalekých Holic, který prošel pardubickou mládežnickou základnou, před deseti lety odešel z týmu mužů do Sparty a později se dostal až do prestižní NBA. V současné době obléká dres španělské Malagy. „Bude to mnohem těžší než v minulé kvalifikaci, ale chtěli bychom si účast na mistrovství Evropy zopakovat. Základem bude zvládnout všechny domácí zápasy a přidat minimálně jednu výhru venku. Osobně považuji za důležité zvládnout dnešní duel s Bosnou, pak uvidíme, zda Velká Británie využije služeb výtečného basketbalisty Chicaga – Denga. V ČEZ Areně jsem nikdy nehrál, nebyl jsem v ní ani na hokeji. Budu pod dohledem rozvětvené rodiny, do haly přijedou i prarodiče, kteří mě ve hře uvidí po dlouhé době. Těším se i na spoustu kamarádů, požádal jsem si o padesát vstupenek,“ usmál se Welsch.

Bosna a Hercegovina, Velká Británie a Izrael – s těmito celky se bude Česká republika ve skupině prát o vstupenku na evropský šampionát v Polsku systémem doma – venku. První díl kvalifikace začíná v pardubické ČEZ Areně.

Česká republika – Bosna a Hercegovina (st 18).