V loňském roce zde došlo k významné změně, vznikl zde Basketbalový klub Přelouč.
Hlavním důvodem odchodu ze Sokola byl letitý problém neregulérní hrací plochy. Přeloučská družstva musela hrát svoje domácí zápasy mimo Přelouč – v nedalekých Chvaleticích či dokonce v Pardubicích. Ke změně přispělo i o otevření nové městské haly při ZŠ v Přelouči.
Spolupráce se Sokolem však trvá hlavně u družstev mládeže.

Uplynulá sezona byla hodnocena jako úspěšná. V oblastních soutěžích získali Přeloučtí třikrát třetí, jednou čtvrté a páté místo..
Především díky sponzorům dopadla sezona z ekonomického hldiska dobře. Největší položkou ve výdajích byl pronájem haly, dále rozhodčí a cestovní náklady. Na pokrytí těchto plateb by oddílové členské příspěvky nestačily, ač činí 139 000 Kč.
V činnosti měl oddíl šest družstev, toho pět bylo zařazeno v soutěžích.

Starší minižákyně skončily na čtvrtém místě hned za silnými celky Trutnova, Sokola Hradec Králové a BK Studánka. Hráčský kádr družstva byl však nízký.

Žáci U 14 získali v OP třetí příčku a to je hodnoceno jako úspěch. Hráči Dašek a Roub hostovali v BK Pardubice, Válek a Tomášek v BK Holice, který patří k nejlepším v Čechách.

Ženy skončily v Obl. přeboru třetí (loni první). Celek ale tvoří jen minimum hráček, které se z pracovních i studijních důvodů scházely na trénink jenom v pátek. Nejlepší střelkyní byla Nováková s 465 body (průměr 19 bodů na zápas), dále pak Dana Rambousková – 269 a Hrubešová – 243 bodů.. Trenérem byl Vlasta Rambousek, který však u týmu po mnoha letech končí.

Muži B skončili v OP na třetím místě..

Tvořilo ho jen několik hráčů z loňského B týmu, které doplnili dorostenci.
Ze třiadvaceti zápasů bylo sedmáct vyhraných. Nejvíce zápasů sehrál L. Bulušek, který současně hostoval v ligového dorostu Hradce Králové – celkem ve 23 zápasech a nastřílel 396 bodů. Solidní střelecký průměr měli Hývl – 22, Kmošek – 20. Nejlepší střelecký průměr však měl L.Pacák 23,6 bodů na zápas, ale pro zranění se odmlčel.

Trenérskou dvojicí byla Martin Bulušek a Pavel Tužil.

Muži A si přáli play-off. To se jim však nevyšlo, skončili až pátí, když k postupu jim scházel jeden bod. Přesto dosáhli nejlepšího umístění Přelouče ve Východočeské lize za poslední roky. Mohlo to být lepší, ale chyběla lepší tréninková účast…
Nejlepším hráčem byl Sojka, dobré hodnocení zaslouží Konvalina, Priessnitz, Přemyslovský a Marek.
V nové sezoně bude působit ve Vč. lize družstvo žen, v krajských soutěžích družstva mužů A a B. Dále vysíla klub do soutěže družstvo dorostu U16 a reprezentovat přelpičský basketbal budou i mladší žákyně.

(bul)