„Jsem rád, že Pardubice pokračují v pořádání mistrovství republiky. Těší nás, že uvidíme na výjimky to nejlepší z české běžecké špičky,“ řekl David Bor z Českého atletického svazu.

Celkem se půlmaratonu může zúčastnit až 1500 běžců. Zástupci české špičky budou usilovat nejen o dobré časy, ale o tituly pro mistra a mistryni České republiky.

„Když nebude silný protivítr, tak časy budou na odpovídající úrovni našich běžců. Aby naši závodníci mohli atakovat dobrý čas, pozvali jsme i kvarteto závodníků z Keni,“ uvedl Jan Rydlo, sportovní ředitel závodu.

Na obhajobu mistrovského titulu se chystá Jiří Homoláč, jenž byl před týdnem nejlepším Čechem na půlmaratonu v Praze. Ve hře jsou dále pětinásobný mistr Vít Pavlišta, Petr Pechek, Kamil Krunka a další. Mezi ženami bude na čtvrtý triumf v řadě útočit Petra Kamínková, na startu budou i Petra Pastorová, Adéla Stránská či Ivana Sekyrová.

„Když nebude vyloženě špatné počasí, tak se tady dá velmi dobře běžet. Budu startovat Lidový běh a už se těším na masu lidí, která město zaplní,“ řekla bývalá atletka Jarmila Kratochvílová.

Součástí sobotního programu je právě i Lidový běh nebo pohárové závody handbiků a koloběžek. Start půlmaratonu je na Smetanově náměstí, cíl pak na Pernštýnském náměstí.

Pardubický vinařský půlmaraton
PROGRAM – sobota 13. dubna: 9.40 – start Lidového běhu Vaňka Vaňhy, 10.30 – start Pohárového závodu handbike, 10.40 – start pohárového závodu koloběžek, 12.45 – start Kiekert desítky, 13.00 – start Pardubického vinařského půlmaratonu a MČR, 14.40 – vyhlášení výsledků MČR.