Tradiční Vánoční setkání mistrů bylo v Síni slávy pardubické ČEZ Areny ve znamení připomenutí třetího mistrovského titulu pardubických hokejistů, od kterého v březnu 2009 uplyne dvacet let. Vedle setkání si mohli všichni přítomní v záznamu připomenout rozhodující zápas v Trenčíně, který pardubická Tesla vyhrála 4:1 a ukončila tak finálovou sérii na konečných 3:1 na zápasy.

Před sezonou se trenérům Vladimíru Martincovi a Vladimíru Šťastnému rozpadly obranné řady. Levinský po dvanácti sezonách odešel do zahraničí, mladí Brázda a Mareček a také gólman Biegl narukovali na vojnu, z kádru dále odešli další gólman Landsman, útočníci Bažant a Dinis…

Sezona se však pardubickému celku povedla a na konci se slavil mistrovský titul. Připomeňme si zlatý kádr sezony 1988/89: Hašek a Barta – Mečiar, Marek, Seidl, Střída, Filip, Hrubeš, Srnka, P. Vršanský – Janecký, Kovařík, Šejba, Musil, Čech, Vršanský, Musil, Jiroutek, Kopecký, Czerlinski, Lubina, Koreček, Haupt, Lupoměský.

Základní část zvládli Pardubičtí výborně. Vyhráli ji o deset bodů před Duklou Trenčín a o třináct bodů před Duklou Jihlava.
Ve čtvrfinále play off Tesla vyřadila Litvínov 3:0 na zápasy, v semifinále Spartu Praha také 3:0 a poslední překážkou byl tehdy výborný Trenčín, jehož dres tenkrát oblékal mladičký Vladimír Růžička. I ten však padl – v sérii Pardubice vyhrály 3:1 a na trenčínském ledě se potřetí v historii staly mistry Československa.

Série začala v Pardubicích – první zápas skončil 3:3 (Šejba 2, Kovařík) – prodlužovalo a když střelu Šejby nešťastně tečoval Bokroš (součastný trenér Českých Budějovic) a na zápasy vedly Pardubice 1:0. Byla to pořádná dřina. O dva dny později bylo v Pardubicích opět vyprodáno. Trenčín se ujal v úvodu vedení gólem Růžičky. Ve druhé třetině dvěma góly otočil skóre bojovník E. Musil, který byl nejlepším hráčem utkání a připravil i třetí pardubický gól pro Šejbu… Příští zápas v Trenčíně již mohl vše rozhodnout, ale vojáci se nedali. Ač Mečiar poslal Teslu do vedení, Trenčín však ještě v úvodní třetině skóre zápasu převrátil na 3:1 a nakonec zápas vyhrály 4:2 (Čech).

Čtvrtý zápas měl vše rozhodnout, jinak by se muselo hrát ještě v Pardubicích. Nakonec série byla ukončena v Trenčíně. Pardubice vyhrály 4:1 (Lubina, Čech, Mečiar a Kopecký). Tesla vedla 4:0 a dovolila soupeři výsledek zápasu jen zkorigovat na 4:1. Pardubice se potřetí staly mistry republiky.

Novinové titulky si druhý den po utkání fandové užívali: „Triumf techniky a krásy“ či „Hokej hraný pro radost.“
Byla to nádhera pro všechny, kteří tento triumf v březnu 1989 zažili. Podzim téhož roku byl však tehdy již ve znamení zcela jiných událostí…