Zimní pneumatiky dolů… Tento víkend si dali v portugalském Estorilu dostaveníčko jezdci RedBull Moto GP rookies cupu. Na předsezonních testech na silničním okruhu nedaleko Lisabonu nechyběl ani Tomáš Vavrouš, závodník pardubické stáje Vmotosport. Stejně jako v loňském roce, bude i v tom letošním členem tohoto světového seriálu se statusem mistrovství světa juniorů.

Jestli si někdo myslí, že vyznavači silničního motorismu se v zimě „flákají“ je na hlubokém omylu. Naopak.
„Zimu jsem věnoval především fyzičce. Plán přípravy jsem měl připraven z Diagnostického a testovacího centra RedBull v rakouském Thalgau. Nebylo to jen o fyzičce, hodně jsme se věnovali i psychice. Trénoval jsem i na motokrosové motorce, ale už jsem se fakt těšil na okruh,“ přiznává Tomáš Vavrouš.
Student sportovního gymnázia v Pardubicích se tedy dočkal a tento víkend se posadil do svého závodního stroje.

„Testy v Estorilu sloužily k tomu, abych se co nejrychleji dostal do závodního tempa. Za čtrnáct dní totiž jedu v Jerezu první dvojzávod. Tam už nebude moc času na přípravu. Proto zůstáváme s tátou na jihu Evropy. Pak poletím zhruba na dva týdny domů a poté se vrátím za tátou zpátky do Estorilu na další závod,“ odhaluje své plány sedmnáctiletý jezdec z Pardubic.

A oproti loňsku bude ve větším zápřahu. Letos se totiž seriál RedBull cup rozrostl o závod právě v Estorilu a Silverstone. Čeká mě sice větší makačka, ale už se na to těším. Jsem přesvědčen, že naše stáj nabídne divákům zase napínavé závody a skvělou podívanou. To je i náš hlavní cíl do letošní sezony. Za sebe mohu prohlásit, že půjdu do každého závodu s maximální koncentrací,“ slibuje Tomáš Vavrouš.
Jeho otec Petr, majitel stáje, má k nové sezoně také pochopitelně co říct.

„Pro nás je každý rok nová výzva, neboť od Tomášova vstupu do motoristického světa neustále stoupáme vzhůru. To logicky klade stále vyšší nároky na management. Navíc pro letošek jsme dostali nabídku, aby Tomáš jezdil na továrních motorkách KTM v německém mistrovství, kde by se o něho staral tým lidí z mistrovství světa. Není tajemstvím, že bychom rádi v roce 2012 vstoupili do mistrovství světa v nové kategorii Moto 3 a právě spolupráce s továrním týmem by byla dobrou přípravou.“