Pardubický motocyklista Tomáš Vavrouš v prvním závodě obsadil třetí místo a ve druhém se ještě o příčku posunul.

Po první kvalifikaci byl čtvrtý, ve druhé se o dvě místa vylepšil. „Spokojenost, chtěl jsem doma startovat z první řady,“ podotkl Vavrouš.
První závod narušil déšť, a to tak, že musel být odstartován znovu.

„V době přerušení jsem figuroval na pátém místě. Přezuli jsme motorku, upravili nastavení a šlo se na opakovaný start. Ten se mi na rozdíl od toho prvního moc nepovedl. Vepředu se opět utvořila skupina jezdců a těch pět kol to byl boj o každý metr dráhy. Soustředil jsem se na závěrečné kolo. Jel za Italem Valtulinim a rozhodující útok jsem si naplánoval na poslední zatáčku. Bylo to těsné, ale vyšlo to na bednu,“ radoval se Tomáš Vavrouš.

Druhý závod? Taková mela prý snad v seriálu RedBullu ještě nebyla.

„Viděl jsem večer záznam v televizi. Na dráze to bylo daleko horší. Nějaké ideální linie vůbec neexistovala. Prostě jste jen hledali kousek místa, kudy jet dopředu. Člověk byl chvilku první, chvilku devátý. Chtělo to udržet chladnou hlavu a postupně si ta místa vybojovávat zpátky,“ měl jasno jezdec pardubické stáje Vmotosport.

A Vavrouš skutečně nepropadal panice. Byl trpělivý a dočkal se velkého úspěchu

„Měl jsem pár míst, kde jsem byl rychlejší venkem. Tam jsem získával ztracené pozice zpět. No, občas jsem si musel pomoci loktem, kolenem, kapotou, ale jinak to nešlo. Například: v jedné zatáčce jsme se srazili se Sissisem a mne spadly nohy ze stupaček a rázem jsem byl devátý. Finiš byl na hodně tvrdé lokty. Tam jsme si nedarovali ani milimetr. Naplánoval jsem to zase na poslední sektor, bohužel na vedoucího Alana to už nestačilo. Jsem hrozně rád, že jsem dojel druhý před plným, bouřícím stadionem,“ pochvaloval si Vavrouš. (zz)