Pardubický motocyklista Tomáš Vavrouš vyrazil s týmem Vmotosport, který mu zajišťuje starty v mistrovství ČR a Alpe Adria, na Slovakiaring, jenž se nachází šestatřicet kilometrů od Bratislavy.

Ve vražedném horku navštívili slovenský okruh již ve středu. Jediným cílem bylo, aby Vavrouš po ošklivé havárii v Assenu, kde boural v rámci Moto GP RedBull cupu, co nejdříve usednul na závodní motocykl.

Krátká a intenzivní regenerace Tomášovi prospěla a tým se tak mohl soustředit na největší letošní slabinu – špatné starty. Jezdec přes opravdu pekelné horko poctivě odtrénoval naplánovaný počet kilometrů.

V první kvalifikaci mu bohužel již ve třetím kole uklouznul předek, ale naštěstí měl už v té době zajetý slušný čas. „Škoda toho uklouznutí, moc zrychlit už pak kvůli horku nešlo. Ani jsem raději moc neriskoval, nemělo to cenu,“ prozradil závodník, který si nakonec vybojoval páté místo a startoval ze druhé řady.

„Do závodu jsem šel s jediným cílem, soustředit se na startovní proceduru a dobře odstartovat,“ naznačil Vavrouš, že to s tréninkem startů myslel vážně.

Startovní přípravy trochu nabouralo přistání vrtulníku a jezdce akce z nebes možná trochu rozrušila. Možná i proto nebyl Vavrouš úplně spokojen: „Sice to nebyl super start, ale v letošní sezoně po Jerezu byl druhý nejlepší,“ komentoval svoje počínání v úvodu závodu.

Do cíle nakonec dojel třetí, když za zády udržel Michala Práška. „Hlídal jsem si pozici. Sice v posledním kole Prášek zaútočil, ale pohlídal jsem si ho. Jsem rád, že se to, kvůli čemu jsme tady byli, docela povedlo,“ byl Vavrouš docela spokojený.

Přesto některé mouchy našel: „Pořád nám chybí na lepší umístění trocha výkonu, ale s tím se nedá nic dělat.“ Celkově však Tomáš Vavrouš hodnotil slovenskou anabázi pozitivně: „I tak jsme předvedli dobrý sport a doufám, že se slovenští diváci dobře bavili.“

Třetí místo v UEM Alpe Adria championschip nakonec znamenalo i druhé místo v mistrovství ČR a stejnou pozici v mistrovství ČR juniorů
Tento víkend čeká Tomáše Vavrouše přesun na další závod Moto GP Red Bull cupu, který se bude konat na německém Sachsenringu. „Letos jsem si tam krátce zatrénoval, takže alespoň vím jak, trať vypadá,“ usmíval se pardubický jezdec. „Už se tam těším a udělám maximum pro co nejlepší výsledek,“ dodal už s vážnou tváří.

Pro české fanoušky motosportu zajistili Vmotosport a stanice Nova Sport opět přímý přenos obou závodů RedBull cupu zároveň informace přímo z dění závodu.

(re, ry)