Do třetice všeho nejtěžšího… Pardubičtí basketbalisté zakončí své týdenní putování po republice. Nejdříve trochu překvapivě prohráli v Jindřichově Hradci, poté v silně okleštěné sestavě zvítězili v Ostravě a nakonec je dnes přivítá Děčín. Svitavy se vrátí do domácí sportovní haly Na Střelnici, kde poměří svoje síly se soupeřem, který se kolo od kola zlepšuje a bude nebezpečný.

Dnes 18.00: BK Děčín (3. místo) – BK JIP Pardubice (1. místo).
Pardubický kůň zdolal již deset překážek z jedenácti a stále tak soutěži vévodí. Situaci mu ale v posledních dnech komplikují zranění (Pospíšil, Kohout, Škranc). Už na severní Moravě hrála Beksa kvůli absencím na pozicích pivotů s nižší sestavou. Obdobné to bude s největší pravděpodobností i na severu Čech.

„Musíme se s tím nějak vyrovnat. Budeme chtít využít naší rychlosti, což platí nejen pro přechodovou fázi, ale právě také pro obranný doskok. Bude třeba rychle přistupovat k hráčům Děčína a nedovolit jim pohyby směrem do vnitřního prostoru, abychom vakuum kolem koše dokázali ustrážit. Zapojit se do toho musejí i rozehrávači, kteří se také pokusí sbírat odražené míče," nabádá pardubický trenér Dušan Bohunický.

V prvním vzájemném měření sil pardubický tým doma uválčil s Válečníky výhru 79:79. Stejně jako v mnoha předchozích zápasech hrála prim zvýšená agresivita na obou stranách.
„Myslím si, že to bude stejné. I v prvním zápase jsme očekávali od soupeře vekou agresivitu. Zejména v domácí hale u Děčína platí, že hraje hodně agresivně hned od úvodu utkání. Z pohledu naší hry bude hrozně důležité, abychom dokázali eliminovat rychlou přechodovou fázi a útočný doskok," vytyčil cíle Bohunický.

Dnes 17.00: Qanto Tuři Svitavy (5. místo) – BK Lions Jindřichův Hradec (8. místo).
Průběžné páté místo je pro Tury snové a v souboji s Jihočechy si ho mohou zase upevnit. Sílu Lvů tvoří především americká osa Autrey – Robinson – White, když první dva jmenovaní nastříleli o víkendu Děčínu po 25 bodech. Bude to pořádná zkouška svitavské obrany. „Soupeř však disponuje rovněž kvalitními českými hráči Novákem, Zuzákem nebo Vošlajerem, ale také svitavským odchovancem Petrem Andresem," vypočítává manažer Pavel Špaček, že na Tury čeká opravdu tučné sousto. Svitavští jsou však odhodlaní opět prodat svoji skvělou formu a rvát se o vítězství.