Řada z nich už má s říjnovým dostihovým tahákem zkušenosti. Přihlášeni jsou v tuto chvíli i tři vítězové z předchozích let, nechybí ovšem ani nováčci.

Nejpočetnější zastoupení hlásí trenér Josef Váňa starší, jehož jméno figuruje u sedmičky koní. Mezi nimi jsou vítěz z roku 2017 No Time To Lose a Theophilos, který vyhrál poslední ročník. Bývalé vítěze doplňuje Tzigane du Berlais, kterého připravuje Pavel Tůma.

Z české dostihové špičky jsou do jubilejního ročníku dále přihlášeni například Bridguer, Mahony, Mazhilis, Player, Stretton, Talent a další. Jedinou klisnou v seznamu přihlášených je devítiletá Izynka.

O účast mají zájem taky Irové nebo Francouzi. Ve Francii se bude na dostih pod vedením Emmanuela Clayeuxe připravovat i Urgente de Gregaine, který byl v roce 2017 druhý.

I letos bude 130. Velké pardubické předcházet seriál kvalifikací. Dostihový spolek uvedl, že i přes komplikace způsobené koronavirovou krizí plánuje uspořádat všechny čtyři kvalifikační mítinky v průběhu letních prázdnin. Termíny budou ještě upřesněny po jednáních s Jockey Clubem ČR s ohledem na další závodiště a Českou televizí.