Házenkáři HC SKP Pardubice mají za sebou další podzim ve 2. lize SVČ. Přes zimu rozhodně nemohou být v klidu. Určitě jim v hlavě vrtá fakt, proč z venku nepřivezli ani bod. Za to doma až na jednu výjimku nepustili protivníky do své pevnosti.

Ve dvanáctičlenné tabulce jim patří až sedmá příčka, což je druhé nejhorší umístění v historii působení ve druhé lize. Z jedenácti zápasů získali deset bodů. Soutěž je však velmi vyrovnaná, vždyť na vedoucí Most ztrácejí jen šest bodů. Na jaře se ale budou muset pěkně otáčet, neboť většinu zápasů hrají venku.

„Jsme zklamaní. Mít o tři až čtyři body více, na což jsme určitě herně i hráčsky měli, byla by naopak velká spokojenost. Příčina našeho celkového umístění je jasná. Je to nemohoucnost přivést body z utkání na hřištích soupeřů,“ má jasno předseda pardubického klubu Jan Deml.

Jeho slova potvrzuje další skutečnost. Pardubičtí házenkáři sehráli venku pět utkání. Jednou prohráli o gól, dvakrát o dva a dvakrát o čtyři branky. Když se k tomu přičte prohra o jeden gól z domácího utkání s Kolínem…
„Má to svoje důvody. Jedná se o neochotu hráčů strávit jeden víkendový den na cestách za utkáním. Někteří mají objektivní omluvenky, ať už to jsou rodinné či pracovní povinnosti, ti druzí však opravdu nechtějí. Vítězit na hřištích soupeře s neúplným kádrem je pak velice těžké,“ lamentoval Deml.

Ne vše však bylo v podzimní části malováno černými barvami. Před sezonou došlo k revoluční změně, když trenérské posty opustili po mnoha letech práce právě Jan Deml a Martin Keřt.

„S novou trenérskou dvojicí Kocián – Marek panuje spokojenost. Přinesli potřebný nový impuls do fungování družstva. Je třeba také pochválit většinu hráčů za nasazení a přístup ke všem tréninkům i zápasům,“ hodnotí své „podřízené“ předseda klubu.
Pardubice po několika letech harcování měly pravé domácí prostředí už od začátku soutěžního ročníku.
„Naši diváci jsou jedním slovem fantastičtí. Téměř vždy zaplnili nafukovací halu na Dukle a vytvořili nám tak skvělou atmosféru. Ta určitě velkou měrou přispěla k našim výborným výkonům na domácím hřišti. Své by mohli vyprávět hráči Dukly Praha, Ústí nad Labem, Jablonce nad Nisou a Bělé pod Bezdězem,“ chválí fanoušky Jan Deml.

Přestože Pardubice zimují až na sedmé příčce mají čtvrtý nejlepší útok, když nastřílely 305 branek. V obraně i na brankářském postu je to ještě lepší. Jsou ze všech nejlepší…

„Při hodnocení individuálních výkonů je určitě spokojenost s tím, že Faltejsek a Nosil splnili role tahounů mužstva , což se odráží i v tabulce střelců celé soutěže, kde jsou oba nejvýše z našeho týmu. Velkým příslibem do budoucna je teprve osmnáctiletý Reichl, který byl největším překvapením podzimu,“ konstatoval potěšeně předseda.

Nemohl opomenout ani výkony na opačné straně hřiště.
„Kvarteto golmanů Culka, Čekal, Grus a Ševčík byla výborná. Velkým plusem do budoucna je i to, že trenéři mohou pracovat s širokým dvadvacetičlenným kádrem hráčů. Je v něm spousta mladých a nadějných házenkářů,“ nebojí se Deml o další roky pardubické mužské házené.