Největší aspiranti na vítěze 82. ročníku Pardubické juniorky hráli s nenasazenými a měla to být pro ně procházka do semifinále. Outsideři však byli proti…

V dívčí kategorii musela finalistka letošního MČR dospělých Martina Borecká podstoupit tuhou bitvu s Jesikou Malečkovou. Po prvním setu byla papírově slabší hráčka od soupeřky na „zabití“, podobně jako kreslená postava v komedii Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jessii? Po prohraném gamu ve druhé sadě však Borecká zahájila přesných úderů k postranním lajnám. Jelikož Malečkové odešla razance i přesnost zbývající dva sety favoritka zvládla na jedničku.

To už se tak nedá říci o Monice Tůmové. Čtvrtá nasazená nakonec v utkání, které připomínalo horskou dráhu, ronila slzy.

Druhá nasazená Martina Kubičíková lépe zvládala koncovky setů a svojí soupeřku Anežku Makovičkovou tak poslala domů.

Nejsnadnější postup, co se týče výsledku, předvedla Karolína Čechová, která vyřadila Dominika Schlehoferová.

V chlapeckém singlu nejrychleji splakal nad vejdělkem druhý nasazený Pavel Liška. Michal Kozelský mu povolil jen pět her.

Čtvrtfinále přineslo také jeden souboj nenasazených, ve kterém se mohlo stát cokoliv. K vidění byly velké výkyvy obou hráčů. V prvním setu vedl Tomáš Prokop 5:0, ale Robin Bulant dotáhl na 4:5. Poslední krok však bezvládl. Ve druhé sadě zase vedl Bulant 4:0, nicméně ji prohrál 5:7 a tím i zápas.

Zbývající dva duely nabídly ještě dramatičtější podívanou. Chlapecká jednička Robert Rumler musel bojovat o postup s Filipem Strnadem, který mu ve druhém setu nadělil kanára. Nejvýše nasazený však zvládl parádně tiebreak rozhodujícího setu.

Podle tenisových odborníků největší adept na celkové prvenství Lukáš Vrňák shořel s „ranařem“ Jiřím Veselým. První set trval přes hodinu a půl a turnajová čtyřka ho prohrála v tiebreaku. Veselý však nezachytil nástup do druhé setu a Vrňák poměrně rychle vyrovnal. V rozhodující sadě měl poprvé našlápnuto k senzaci outsider za stavu 3:3. Prolomil totiž soupeři servis, ovšem svůj si neudržel a tak stejně jako v úvodním setu přišla na řadu zkrácená hra. Nutno podotknout, že infarktová. Veselý v ní zvítězil 12:10. Oba aktéři strávili na kurtu necelé čtyři hodiny.

Výsledky – čtvrtfinále dvouher dívek: Kubičíková (2., TK Agrofert Prostějov) – Makovičková (5., Severočeská tenisová o.s.) 7:5, 7:5, Čechová (15., Severočeská tenisová) – Schlehoferová (9., TK Sparta Praha) 6:3, 6:4, Borecká (1., I. ČLTK Praha) – Malečková (TK Neridé) 4:6, 6:2, 6:2, Fabíková (7., TC MJ – Tenis) – Tůmová (4., TK Neridé) 6:2, 0:6, 6:2.

Čtvrtfinále dvouher chlapců: Vrňák (4., I. ČLTK Praha) – Veselý (Prostějov) 6:7(5), 6:2, 7:6(4), Prokop (TC MJ – Tenis) – Bulant (TK Sparta Jihlava) 6:4, 7:5, Rumler (1., Prostějov) – Strnad (5., Neridé) 6:3, 0:6, 7:6 (1), Kozelský (7., Prostějov) – Liška (2., I. ČLTK) 6:4, 6:1.