V minulosti koně na slavnostní přehlídku přiváděli už například Sagar, Peruán nebo Orphee des Blins. Letos to bude hvězda roku 2018 Tzigane du Berlais. Ten svůj první start ve Velké pardubické hned proměnil ve vítězství. O rok později sice upadl na Taxisu, v roce 2020 se ale vrátil na dotované místo. Se svým stálým jezdcem, žokejem Janem Faltejskem, se umístili na pátém místě.

Letos desetiletý hnědák ze stáje Dr. Charvát zvítězil ve Velké pardubické v roce 2018 a přestože si v dostihové kariéře udělal pauzu, jeho dny na dostihových drahách možná ještě neskončily.

„Mám velkou radost, že Tzigane du Berlais bude tím, kdo zavede koně do Velké pardubické. Udělá si výlet ze Zbraslavic, kde aktuálně je. Letos není v tréninku, ale možná se na dráhu ještě vrátí,“ prozradil jeho majitel Jiří Charvát.

Areál Pardubického závodiště se v neděli otevírá už v 8 hodin, kdy v paddocku začne veterinární přejímka koní do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. V 10 hodin se uskuteční slavnostní zahajovací ceremoniál, o půl hodiny později odstartuje první z osmi dostihů. Tzigane du Berlais budou mít diváci možnost opět vidět krátce po půl čtvrté – v 15:45 odstartuje 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou.

(tr, ds)