Pardubicím nevyšel vstup do zápasu, když hned po 59 vteřinách hry inkasovaly. „Zhruba do páté minuty nebyl výkon vůbec ideální, ale na srovnání bylo stále dost času, takže si nemyslím, že by nás to nějak ovlivnilo. Šancí bylo dost, ale všechny skončily buď na blocích Otrokovic nebo na výtečném Michajlovičovi. Nebudeme si nic nalhávat, nedat jim za dva zápasy ani jednu branku, není úplně bilance k chlubení,“ řekl pardubický obránce Jan Bílý.

Ještě hůře bylo pro Sokol mezi 24. a 27. minutou, kdy inkasoval další tři branky. „Myslím si, že od zápasu ve Znojmě je to taková naše zápasová klasika, kdy nehrajeme úplně špatně a pak přijde fáze zápasu, která nás položí. Nebylo to poprvé a určitě se z toho musíme poučit, protože nás to často stojí zápas. Tentokrát to bylo pár ztrát na půlce, které soupeř nekompromisně potrestal,“ doplnil Bílý.

To, že se Pardubice trápily v koncovce, potvrdil i jejich trenér Ladislav Štancl. „Jsou v nás rozporuplné pocity, teď převládá zklamání a frustrace, které se prohlubovaly postupem zápasu. Neuvěřitelné trápení v koncovce, kdy nám to zkrátka a jednoduše nelepilo. Za týden nás čeká play off, takže toto musíme hodit za hlavu a svou koncentraci upnout k vrcholu sezony,“ řekl po utkání pardubický kouč.

Pár minut po konci duelu poslední kola základní části Tipsport Superligy proběhlo vybírání soupeřů do play off. Jako první volila Mladá Boleslav, která opanovala základní část se ziskem 68 bodů. A středočeská volba padla právě na osmý Sokol.

Čtvrtfinálová série, která se hraje na čtyři vítězná utkání, začíná o víkendu na půdě Mladé Boleslavi. Na Dašickou do Pardubic se série potom přestěhuje k dalším zápasům o víkendu 17. a 18. března. (jb, tr)