Jak se cítíte, když máte tuto cennou trofej ve svém držení?
Pocity jsou hodně zajímavé. Jsem hlavně rád, že se mi podařil ve finále start, protože by bylo nesmírně těžké tady předjíždět. Byl jsem rychlý a když jsem se otočil a měl skoro pětadvacet metrů náskok, tak mě to až zaskočilo. Je něco neskutečného před tolika diváky udělat v takové konkurenci podobný výsledek.

Mluvil jste o vydařeném startu. Kdy jste v průběhu finále začal věřit, že to vyjde?
Myslím, že po třetím kole, když už jsem se srovnal na rychlou stopu na lajně. Pak jsem si jen přál, aby se nestalo nic s motorkou. Měl jsem dobrý reflex, hned jsem zatočil na lajnu. Není co dodat, vyhrál jsem to spíše na startu než v jízdě.

Důležité bylo správné nastavení motorky. Jak moc jste ladili před finále?
Každou jízdu jsem měl jiné nastavení. Měnili jsme to, protože dráha byla tvrdá. Tři závody za tři dny jsou na dráhu moc. Pak se na ní nedají dělat divy. Neřekl bych, že na finále to bylo nejlepší, možná bych tam ještě něco změnil, aby to bylo lepší. Ale vyhrál jsem, nemám na co naříkat.

Jak jste vnímal podporu diváků na domácím stadionu?
Když slyšíte takový doping od diváků, kteří ještě řvou vaše jméno, tak si říkáte: Sakra, já to pro ně musím udělat. Bylo to super. Když doma stadion burácí, tak je to něco neuvěřitelného. Jsem rád, protože se hodně diváků přišlo podívat na mě, když jsem měl dobrou sezonu. Mohli být spokojení, že se Čech nejen dostal do finále, ale rovnou závod vyhrál. Snad to přitáhne další obdivovatele ploché dráhy.

Jak vám seděla Zlatá přilba na hlavě?
Byl jsem celkem nesvůj z toho, že ji nasazují na hlavu mně (usmívá se). Myslím, že mi seděla dobře, pan Lejhanec mi ji dobře zapnul. Tak jsem věřil, že nespadne. Akorát je trochu těžká. Nebudu s ní chodit někam ven (směje se).

Pomůže tento triumf celkovému zviditelnění ploché dráhy v České republice?
Chtěl bych ještě pogratulovat Edovi Krčmářovi, který měl tento víkend pěkné výsledky. Vyhrál Zlatou stuhu, což se taky nějaký pátek nepodařilo. Chtěl bych, aby tento výsledek přilákal nové jezdce. Třeba v Pardubicích máme dobré motorky i pro mladé, ale není u nich ten chtíč jezdit plochou dráhu. Snad uvidí, že to jde a bude jich více.