Tohle historie už dlouho nepamatuje! Oba vítězové 87. ročníku Pardubické juniorky nemuseli během finále měnit propocené tričko. Jinými slovy své soupeře vypráskali z kurtu. A vše sledoval z čestné tribuny slavný americký trenér Nick Bollettieri, který nejlepší mladé tenisty také ocenil.

Ještě jedna skutečnost, která není k vidění každý rok. Vítězkou dívčího singlu se stala hráčka, která vstupovala do turnaje jako číslo 36. Karolína Muchová z TK PRIS Frýdek-Místek ve finále dovolila turnajové trojce Nině Holanové jen tři gamy.
„Jsem šťastná, že jsem Juniorku vyhrála. Hrála jsme dobře, nicméně k vítězství mně pomohly chyby soupeřky," má jasno Muchová.

Vrchol chlapecké kategorie sliboval bitvu se vším všudy. Nejen proto, že zkřížili rakety první a druhý nasazený. Jenže… Zdeněk Kolář jedničku Poljaka k ničemu neopustil. Tenista z Bystřice nad Pernštejnem prošel turnajem jako nůž máslem. Neztratil ani set, ztratil pouhých dvanáct gamů a soupeřům nadělil hned čtyři kanáry. Vše v pěti zápasech.

„Po celou Juniorku jsem hrál dobře. Hlavně jsem nedělal chyby, což je v dnešním tenise velice důležité. Do každého zápasu jsem šel maximálně poctivě s cílem zachytit začátek a vybudovat si u soupeře respekt. Vítězství na Pardubické juniorce je pro mě splněním dětského snu a ve své kariéře ho řadím nejvýše," uculuje se Zdeněk Kolář.