Jak jste si užil roli vlajkonoše na slavnostním zahájení?
Bylo to poprvé v životě, nikdy mi na olympiádě tu vlajku nepůjčili (směje se)… Ne, byl jsem trochu nervózní, protože je to určitá čest. Jsem rád, že mi to organizátoři umožnili a mohl jsem vlajku nést. Účastníkům bych chtěl vzkázat, ať si z případných porážek nic nedělají a sportu se věnují.

Šli společně s vámi i hokejisté, kteří budou hájit barvy Pardubického kraje? Stihl jste jim něco poradit?
Byli tam, ale rad dostanou ještě dost. Bude tam hrát i syn mého bývalého spoluhráče Michala Tvrdíka. Hokej budu sledovat, chystám se na nějaké zápasy podívat. Přeji Pardubickému kraji, aby na olympiádě získal co nejvíce medailí.

Nejmladším krasobruslařům kralovali talentovaní Moraváci

Jak vnímáte projekt Olympiády dětí a mládeže?
Je hezké, když děti zažijí podobnou atmosféru. Olympiáda má dobrou myšlenku. Děti zastupují nejen sebe, ale i kraj. Když budou pokračovat dál, tak je čekají další akce a mohou reprezentovat. Jsem rád, když děti sportují, proto podporuji tyto akce. I moje děti se snažím vést ke sportu.

Měl jste možnost se nějaké podobné akce zúčastnit, když jste byl v podobném věku?
Pamatuji, že se v hokeji vytvářely výběry až od 16 či 17 let. Tady hrají ještě mladší kluci, to za nás nebylo. Já jen všem doporučuji, aby se toho sportu drželi. Když se potom podaří dělat sport profesionálně, tak je to krásné.

Fanoušci olympiády dětí a mládeže 2018 si už nyní mohou virtuálně prohlédnout její sportoviště, třeba ski areál v Dolní Moravě nebo zimní stadion v České Třebové.
První soutěžní den brali Východočeši sedm zlatých medailí
Slavnostní zahájení her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v pardubické Tipsport Areně.
Zahájeno! Pardubický kraj přivítal dětskou olympiádu