Ve zdejším padesátimetrovém bazénu se uskutečnilo Zimní MČR v plavání. Domácí šampionát byl poslední možností splnit limity pro blížící se ME v Eidhovenu. V zemi větrných mlýnů bude mít zastoupení také východočeské plavání. K pardubickému Jiřímu Jedličkovi se po uplynulém víkendu přiřadila královéhradecká Jana Klusáčková.

Nejuspěšnější výpravou, co se týče východočeského regionu, se stali „horalé“. Nejpočetnější výprava historie Lokomotivy Trutnov (14 členů) dosáhla největšího úspěchu pro oddíl z brány Krkonoš.

Lokomotiva Trutnov

Bilance oddílu zní jedenáct medailí. Alžběta Řehůřková získala čtyři (1x bronz, 3 x stříbra), Barbora Morávková dvě (1x bronz, 1x stříbro) a Aneta Pechancová dvě (2x bronz). Navíc se všechny tři štafety podívaly na stupně vítězů (1x dělené stříbro, 2x bronz).

Tomáš Břeň, trenér: „Se získaným počtem medailí jsme já i kolega Pavel Pokorný velmi spokojeni. Pokud bych měl vypíchnout několik výkonů, tak zazářila Pechancová, která už podruhé splnila limit pro ME juniorů na 50 m znak. Bára Morávková naopak zůstala desetinu za limitem na juniorské MS. Náš největší triumf jménem Řehůřková neměl moc dobrou formu. Určitě se na ní podepsala nemoc po návratu ze soustředění v Jihoafrické republice. Má sice čtyři medaile, ale s ní až taková spokojenost nepanuje. Na druhou stranu jsme jí určili náročný program, když jsme si chtěli vyzkoušet její schopnosti. S výhledem do budoucna toho rozhodně nelitujeme. Za oddíl jsem také rád, že jsme uspěli ve štafetových závodech. Tím jsme potvrdili, že máme jedno z nejlepších ženských družstev v celé republice. Z dalších borců se v dobrém světle předvedli také Elhenická a Škacha.“

SCPA Pardubice

O medaile pro pořadatele zimního šampionátu se postaral jediný plavec Jiří Jedlička.

Tomáš Neterda, trenér: „Čtyři cenné kovy jsou v současné době při problémech Terezy Sejpkové se zády asi maximem. Jedlička podle očekávání dominoval na všech prsařských tratích. Bronz v polohovce na 200 m odpovídá jeho možnostem. Do finále ještě dvakrát postoupila Sejpková. Její páté a sedmé místo by normálně nemohlo být bráno jako uspokojivé. V koutku duše jsem doufal v medaili, ovšem na jejím výkonu se projevily výpadky v tréninku.“

PK Hradec Králové

Klub ze sousední metropole získal pět cenných kovů. Jana Klusáčková si rozšířila už tak bohatou sbírku z domácích šampionátů o dvě zlata a jedno stříbro. Hana Paloušková se postarala o dva bronzy.

Martin Prokeš, trenér: „Vzhledem k tomu, že nám těsně před republikou kvůlinemoci vypadly dvě závodnice, přišli jsme téměř o jisté medaile ve štafetách.

Pět cenných kovů je dobrý počin, jsem spokojen. Klusáčková po dlouhé době zaplavala padesátku kraul podle našich představ. V motýlkářském sprintu si kromě zlata ještě zlepšila o tři desetiny osobák. Na 100 m kraul splnila sice limit, ale čas mohl být lepší. Paloušková zaujala spíše umístěním než zaplavanými časy.“