Ivan Vojtko při své premiéře na pardubické lavičce zaznamenal vítězství ve Středoevropské lize proti krajanům ze Spišské Nové Vsi (98:62). Výhru nepřeceňuje, ba naopak, na hráčích nenechal nit suchou. Zítra ho čeká debut v Mattoni NBL. Pardubičtí borci zajíždějí na půdu posledního celku, kterým je Ústí nad Labem. V první čtvrtině Pardubice zvítězily doma 98:75.

Jaké jsou vaše první poznatky po soutěžním utkání?

Některé momenty v obraně byly dobré, ovšem více jsme za jeden den nemohli stihnout. Po většinu zápasu jsme však byli pasivní. Například na konci první půle nám Spišská dávala trojky, a my ani nezvedli ruce nad hlavu. Hráči nejsou zatím připraveni na agresivní obranu, která se v současné době ve světě hrává. Do dalších zápasů také musíme změnit náš protiútok z jednoho proti všem, na kolektivní. Postupný útok zatím neexistuje.

Zaujal vás někdo svým výkonem?

Líbili se mi Majerík a Zikmunda z béčka. Výhodou výměny trenéra je fakt, že tahounem týmu se může stát každý. Dveře otevírám všem. Zikmunda, mimochodem beru si ho k sobě do prvního týmu, se v klíčových situacích nebál vystřelit. Jeho čtyři trojky nám hodně pomohly.

Teď vás čeká mistrovský zápas v Mattoni NBL…

Bude velmi důležité v Ústí nad Labem vyhrát. Své požadavky tlumočím hráčům za pochodu. Tento zápas potřebujeme přežít, abychom se mohli připravit na Sadskou, která bude těžším soupeřem. Tím nechci Ústí nějak podceňovat.