Tak to tu ještě nebylo! Basketbalový dres pardubického klubu už oblékali například Američané, Litevci, Slováci, Chorvat, Rus, Řek. Ale Uruguayec? To je absolutní novinka nejen v pardubických podmínkách.

Martin Volf, devětadvacetiletý uruguayský křídelník, bude v nadcházející sezoně oblékat červenobílý dres BK JIP Pardubice. Na téměř dvoutýdenním try outu, jehož součástí byla i dvě vítězná přípravná utkání s Nymburkem a Bayreuthem, přesvědčil vedení klubu i trenéra o svých kvalitách. Byla mu tak nabídnuta smlouva, kterou Volf podepsal.

„Martina jsme si ověřili ve dvou těžkých zápasech a poté jsme se rozhodli, že mu předložíme smlouvu na jeden rok s opcí,“ informuje generální manažer Pavel Stara o aktuální změně v kádru Pardubic.

Proti Nymburku tento Uruguayec s českým pasem zaznamenal jedenáct bodů, ve druhém zápase devět.

„Martin Volf nám ve zmíněných utkáních i v trénincích ukázal, že pro nás může být přínosem. Rád bych však zdůraznil, že k nám nepřichází jako posila, ale že jsme hledali hráče, který ještě zvýší kvalitu našeho týmu a dodá mu možnost širší rotace,“ doplnil Pavel Stara.

Volf působil v devíti uruguayských klubech. Svoje jubilejní angažmá nasměroval do země na druhé poloukoli.

„Jsem velice šťastný, že se mi naskytla příležitost podívat se do tohoto klubu, poznat tento nový tým a hlavně, že se vedení klubu rozhodlo nabídnout mi smlouvu. Zatím jsem hrál pouze v Uruguayi, půjde o mé první zahraniční angažmá, takže to pro mě bude určitě velice zajímavá zkušenost. Věřím, že budeme hrát na špičce ligy a že k tomu pomohu i já svými výkony,“ přemítá Martin Volf a ke své roli v týmu dodává.

„Necítím, že bych tady měl tak velkou odpovědnost, že by na mě hra týmu stála tak, jako v mých předchozích angažmá v Uruguayi. V Pardubicích totiž budu mít spoustu skvělých spoluhráčů. Každý z nich je schopen strhnout ostatní. Když to ale budu moci udělat já, nebudu se toho bát,“ prohlašuje odvážně Volf.

První příležitost předvést se jako kmenový hráč Pardubic bude mít tento bez dvou centimetrů dvoumetrový hráč už od čtvrtka. V pardubické ČEZ Areně totiž startuje 1. ročník mezinárodního basketbalového turnaje s názvem Primátor Cup.