Tou největší je letos již 42. ročník Patnáctky Hvězdy Pardubice, což je závod pro běžce všech kategorií, věku a pohlaví na trase Pardubice – Nemošice – Mnětice a zpět v délce 15 kilometrů.
Oblíbeného běhu se účastní pravidelně téměř 200 závodníků. Pro všechny věkové kategorie jsou připraveny věcné dary a navíc i finanční prémie.

Pro Milovníky běhání, kteří si „netroufnou" na 15 km dlouhou trať, je připraven Lidový běh Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR ulicemi Jesničánek a Dukly o délce 1,8 km.

Pořadatelé nezapomínají ani na ty nejmenší. Připravili pro ně opět oblíbený běh pro rodiče s dětmi (nebo i bez rodičů) o délce 400 m na bezpečné tartanové dráze Městského atletického stadionu v Pardubicích.
Na travnaté ploše pak proběhne jedna z největších akcí svého druhu v ČR pro tělesně postižené sportovce, a to 15. ročník Velké ceny a 14. ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů.

Uvidíme vystoupení nejlepších českých atletů, včetně reprezentantů, účastníků světových šampionátů i paralympijských her.
Závodu se zúčastní i ti, kteří už ostré nominační kritéria na XIV. Letní paralympijské hry v Londýně mají splněné.
Start hlavního závodu bude v 11 hodin, následovat bude v 11.10 Lidový běh a hned po doběhnutí odstartuje závod pro rodiče s dětmi. Závod vozíčkářů zahájí po slavnostním představení sportovců v 10.30 hodin. (ewi)