Vondrová slavila dva triumfy, titul má i Touš

Praha, Pardubice – Třikrát zlato pro Hvězdu. Na stadionu pražské Slavie se uskutečnilo Mistrovství České republiky v atletice, pro kategorii mužů a žen do 22 let. Atletický oddíl Hvězda Pardubice měl v akci třináct zástupců. Výsledek? Tři mistrovské tituly a dalších pět finálových umístění.

8.9.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„To je pro nás velmi potěšující výsledek. Obzvlášť hodnotný je výkon naší skvělé sprinterky Lady Vondrové, které se podařilo získat mistrovský double. Excelovala jak ve své hlavní disciplíně, běhu na 400 metrů překážek (60,05 s), tak ve sprintu na 400 metrů (55,06 s). Na obou tratích předvedla kvalitní výkony a potvrdila svoji kvalitu i reprezentační zařazení,“ uvedla Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy.

Třetí titul do sbírky pardubického klubu přidal koulař Jan Touš. „Ve druhé sérii předvedl skvělý pokus, když jen o pouhé dva centimetry zaostal za šestnáctimetrovou hranicí a tím si jasně řekl o zlatou medaili,“ popisovala Kárníková.

NA ÚROVNI REKORDŮ
A další výsledky? Pátou příčku vybojoval ve vrhu koulí věkem ještě junior Michael Šíp (14,45 m), k tomu přidal ještě šesté místo v hodu kladivem za pokus dlouhý 47,40 m. Těsně za finálovou osmičkou zůstal diskař Oto Petráš, ten je věkem ještě dorostenec a jeho výkon 43,02 metrů je velmi hodnotný (disk 2 kg).

„Jsem ráda, že se všichni vrhači pohybovali ve svých výkonech na úrovni osobních rekordů. Je to pro nás velmi motivující do dalších tréninků i pro příští sezonu,“ hodnotila jejich trenérka Iva Toušová.

Tomáš Fišer se představil ve výškařském sektoru a jeho výkon 1,98 m stačil na sedmou příčku. To samé umístění patří i štafetě na 4 x 400 metrů, ve složení Urban, Kalous, Růžička, Novotný, která doběhla v čase 3:22,76 min.

Početné zastoupení měla Hvězda v běžeckých disciplínách. Těsně za stupni vítězů skončil Adam Růžička, který ve finálovém běhu na 800 m předvedl výkon 2:01,05 min.

„Je škoda, že se Adamovi nepodařilo ve finále zopakovat jeho čas z rozběhu (1:55,05 min). Tímto výkonem, by totiž šampionát vyhrál,“ hodnotil vystoupení svého svěřence reprezentační trenér Miroslav Wastl.

Na stejné trati se představili jeho další svěřenci Jan Kalous (1:55,96 – 9. místo), Miloslav Novotný (1:58,41 – 15. místo) a Daniel Urban za 1:58,83 – 18. místo).

Na trati 3 000 m překážek doběhl Pavel Hladík v čase 9:51,55. Sprinterka Anna Šuhájková skončila na trati 100 m na čtrnáctém místě, když doběhla do cíle v čase 12,58 s.

8.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Dietní menu v Otrokovicích a lichá stíhačka v Chrudimi

Dopravní nehoda na Nádražní ulici.
3

Jeden pacient ošetřen, další dva po nehodě utekli

Malý fotbal: Mistři světa zruinovali Pardubice

Pardubice - Sedm gólů mistrů světa zruinovalo Pardubice. Ztrácet míče, když na ně číhají mistři světa Ondřej Paděra s Janem Koudelkou, se nevyplácí. Přesvědčily se o tom Pardubice, které v sedmém kole Superligy malého fotbalu podlehly na domácím hřišti soupeři z jihu Moravy.

AKTUALIZUJEME

Náledí znovu zavírá silnice. U Svitav nehoda skončila smrtí

Pardubický kraj - Doprava v podnělí ráno je hustší než obvykle. Mohou za to návraty z dlouhého volna i nehody i počasí. U Svitav už policie řeší tragickou nehodu.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Čtyřdohoda: Vítězové vsítili jediný gól

Pardubicko - Fotbal: Nejhubenější výhra třikrát přinesla tři body domácím a jednou hostům.