„Měli jsme trochu štěstí na los poháru. Nahrálo nám do karet, že všichni favorité skončili pouť dříve než my,“ přitakává pardubický kanonýr Martin Zozulák (na snímku).

S největším rivalem

close Cesta do finále info Zdroj: Archiv zoom_in Na to se ale dějiny ptát nebudou. Realita je taková, že dnes budou Východočeši před zraky televizních kamer usilovat o zisk této trofeje. A v cestě jim nestojí nepřekonatelný protivník. Liberec je sice v ligové tabulce pátý, oproti jedenáctým Pardubicím, ovšem soudě podle vzájemných zápasů z této sezony favorit střetnutí není. Pod Ještědem vyhráli sokolové 9:8 po prodloužení a navlas stejný výsledek se zrodil i v hale Dašická.

„To ale není jenom v tomto ročníku. S Libercem se pokaždé jedná o vyrovnané bitvy. Ani teď neočekávám, že by jeden z týmů vyhrál nějakým výraznějším rozdílem. Já osobně vnímám Liberec jako našeho největšího rivala v Superlize, protože jsme proti nim odehráli už strašně moc utkání včetně několika sérií play down. Třeba loni jsme si na jejich hřišti zajistili premiérový postup do play off. Vždy s nimi hrajeme vyrovnaná utkání, ve kterých padá hodně gólů. Takže podle mého názoru se diváci v hale nudit nebudou,“ odhaduje čerstvý druhý nejlepší střelec v historii nejvyšší české soutěže.

Domácí prostředí

Pohárové finále bylo nasměrováno do Olomouce. Tedy města, které není zakreslené na florbalové mapě Tipsport Superligy. Každopádně geograficky je hanácká metropole výhodnější pro pardubické příznivce.

„Myslím, že v Olomouci budeme mít výhodu téměř domácího prostředí a poženou nás za vítězstvím více než dvě stovky fanoušků, kteří se na finále vypraví z celého našeho kraje. Z Pardubic pojede speciální fanouškovský autobus a další lidi za námi dorazí vlakem nebo auty,“ poukazuje na nejlepší fanoušky v celé soutěži hráč a sportovní ředitel klubu v jedné osobě.

Martin Zozulák jako jediný z pardubických hráčů může popsat pocity vítěze pohárů. Zvedl ho nad hlavu v barvách Chodova v roce 2013.

„Finále jsme hráli ve fantastické atmosféře proti Brnu a já dal dva góly. Vítězství v poháru jsem bral jako velký úspěch. Je to druhá nejprestižnější česká soutěž a rozhodně se nevyhrává každý den,“ míní pardubický lídr.