School Match měl posloužit nejen jako propagace florbalu, ale právě Všesokolského sletu. Před zraky zástupců České obce sokolské v jedné z přestávek rozhýbaly publikum děti se svým náčiním.

Na florbale se představili cvičenci z řad sokolů. Starší žactvo vystřihlo skladbu Fitness.Na florbale se představili cvičenci z řad sokolů. Starší žactvo vystřihlo skladbu Fitness.Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil

„Děvčata a chlapci se mají nejen společně setkávat, bavit, ale také zvyšovat svou fyzickou kondici, při cvičení spolupracovat a v neposlední řadě tančit. Věřím, že název Fitness nebude to jediné, co cvičence ke skladbě přivede," říká autorka skladby Daniela Kurečková. Každý cvičenec a cvičenka se ve skladbě potká s víceúčelovými bradly a pompony.

„Bradla využíváme k posilování těla, jako atletické překážky, vytváříme na nich stavby, různě s nimi manipulujeme. Pompony jsou v prvních dvou částech schovány v batozích, ve třetí části s nimi dívky rozzáří plochu při tanečních variacích a na závěr si s nimi zatančí i chlapci," říká autorka skladby Daniela Kurečková.