Sobotní program, který začíná ve čtvrt na dvanáct, je vydatným předkrmem nedělní 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

Co sledovat

11:15 – Stříbrná trofej – Cena pivovarů Staropramen

12:00 – Cena Radiožurnálu – Cena amatérů fegentri – Memoriál Josefa Jančara

12:35 – Zlatá spona tříletých BICZ holding 2023

13:10 – Křišťálový pohár města Pardubic za podpory závodiště Wroclaw

13:55 – Cena společnosti Tipsport

14:30 – Westminster Cena Zimní královny

15:05 – Cena společnosti ProCare Medical – Memoriál am. MUDr. Milana Poláka

15:45 – Cena společnosti BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Hlavním bodem sobotního odpoledne bude Westminster Cena zimní královny. Do města koní se přestěhovala z Karlových Varů. V lázeňském městě se „zimní královna“ konala v posledních deseti sezonách. Před tím měla domovský stánek v Mostě. Zrodila se ale ve Velké Chuchli. Rovinový dostih je určen mladým klisnám. V Pardubicích se poběží na trati o distanci 1500 metrů. Přípravu na něj absolvovaly některé slečny s hřívou už v srpnu. Po několika škrtech zůstalo na přihláškách dvanáct jmen. Tedy plný počet startovacích boxů. Do jednoho z nich se postaví vítězka letního dostihu River Dawn spolu s druhou Francis Gold a třetí Owidií. Společnost by jim měla dělat v srpnu pátá Quiera.

Kam si lze koupit vstupenku na Velkou pardubickou.
Velká pardubická se blíží a není nafukovací. Zajistěte si vstupenky s předstihem

Westminster Cena zimní královny není jediným „topovým“ dostihem dne. Své vrcholy tu mají i proutěnkáři i steepleři a nad proutěné překážky se dostanou také amatérští jezdci v rámci mezinárodního seriálu FEGENTRI (International Federation of Gentlemen and Lady Riders). Existuje od roku 1955 a jeho zakládajícími členy jsou Francie, Německo, Itálie, Švédsko a Švýcarsko.

Zdroj: Youtube

Vrcholem pro tříleté proutěnkáře je Zlatá spona tříletých na 3200 metrů. I v tomto dostihu se dají na přihláškách najít zajímavá jména. Zaujme třeba slovenská klisna Medulienka, která zvítězila na zářijovém mítinku v Pardubicích.

Pro čtyřleté a starší koně je připraven Křišťálový pohár na 3400 metrů. Na startu by se mohla sejít velmi zajímavá společnost. Včetně obhájkyně loňského vítězství Pomelly.

Stříbrná trofej je steeplechase pro pětileté a starší na trati dlouhé 4400 metrů. Největší pozornost poutá jméno Sternkranz, který je trojnásobným vítězem pražského proutěnkářského Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha, a.s.