Basketbalisté BK Synthesia se dostali do psychické výhody. Vstupní utkání do play off totiž zvládli na jedničku. Jejich výhru režíroval Hampton, kterému sekundoval Arnold.

 BK Synthesia Pardubice – BK Děčín 84:70 (22:17, 41:37, 60:51). Body: Hampton 27, Arnold 22, Sýkora 12, Pospíšil 9, Wright 7, Marek 3, O. Peterka a T. Tóth po 2 – Alič 18, Hatcher 13, Mulligan a P. Houška po 12, Soukup a Novotný po 5, Pomikálek 3, Pištěcký 2. Rozhodčí: Vyklický, Dolinek. Trojky: 7:10. Trestné hody: 15/11 – 12/10. Fauly: 14:14. Doskoky: 32:25. Diváků: 1460. Nejlepší hráč: Hampton. Čtvrtiny: 22:17, 19:20, 19:14, 24:19. Stav série: 1:0.

Po čtyřech minutách svítilo na ukazateli hubených 5:5.

„Úvod byl oboustranně opatrný. Nás z nervozity vyvedl Hampton a soupeře Alič, který měl až extrémní úspěšnost trojek,“ podotkl pardubický kouč Jan Slowiak.

V první půli tvrdili muziku vesměs domácí. Dva slibné náskoky jim ale Děčín zmařil.

 Dělali jsme hrozně moc nevynucených chyb a po celý zápas jsme se prakticky nedostali do našeho obvyklého tempa. Hráli jsme fakt slabě první čtvrtinu dokonce bez jediného faulu,“ kroutil hlavou děčínský trenér Pavel Budínský.

Po pauze se situace opakovala. Pardubice šly do osmibodového trháku, nicméně jejich protivník ho opět dokázal zlikvidovat. Ve zpevněné pardubické obraně se ovšem už tolik neprosazoval. Domácí udeřili v závěru třetí části.

"Naštěstí mu po přestávce nevydržela úspěšnost trojek. Ve druhé půli jsme dokázali více dohry zapojit pivoty. To vedlo k získání náskoku, který jsme v závěru kontrolovali,“ pochvaloval si Slowiak.

Synthesia měla i parádní nástup do závěrečné epochy. Dopracovala se až do šestnáctibodového plusu a zápas končila ve velké pohodě. Její fanoušci jí odměnili potleskem vestoje.

„Musím smeknout klobouk před našimi diváky. V ČEZ Areně byla nejlepší atmosféra v této sezoně,“ vzkazuje na dálku Jan Slowiak.

To hrstka statečných příznivců Děčína svůj tým místy nepoznávala

Nemůžeme dovolit, aby soupeř dal pět košů s faulem. Nemohli jsme se opřít alespoň o standardní výkon našich klíčových hráčů,“ lamentoval Pavel Budínský.

Klíčový moment utkání

11 VTEŘIN. Půl minuty před koncem třetí čtvrtiny vedou Pardubice 56:51 a Děčín útočí. Po zablokování střely hostujícího týmu se odstávají do útoku domácí a Hampton jedenáct vteřin před jejím koncem zvyšuje na 58:51. Severočeši neváhají poslat rychlý balon dopředu, ovšem následuje ztráta a míč v autu, necelých pět vteřin před koncem. Hampton podává míč Wrightovi, ten ledabyle dribluje, nabírá rychlost a střelou přes clonícího hráče současně s klaksonem zaznamenává dvojku a stav je 60:51.

 Další čtvrtfinále – 1. zápasy: Nymburk – Kolín 105:61, N. Jičín – Opava 88:73, Prostějov – USK Praha 95:55.